See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE REACTIVI, CONTROALE, CALIBRATORI
Beschreibung: 1. Achiziție reactivi, controale si calibratori conform Secțiunea II.2 Lista de loturi din prezentul anunț și Anexei 1_Cantitati si Valori a Caietului de sarcini 2. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informaticilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4367400/2026/14
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi compatibili 100% cu analizorul automat BIOCHIMIE BS-600M 1.1-1.29
Beschreibung: 1.1 ALT 4 x 35 ml + 2 x 18 ml (TGP) 1.2 AST 4 x 35 ml + 2 x 18 ml (TGO) 1.3 Fosfataza alcalina 4 x 35 ml + 2x18 ml 1.4 Gamma GT 4 x 35 ml + 2 x 18 ml 1.5 Bilirubina Directa 4 x 35 ml + 2 x 18 ml 1.6 Bilirubina Totala 4 x 35 ml + 2 x 18 ml 1.7 Proteine totale 4 x 40 ml 1.8 Albumina 4 x 40 ml 1.9 Uree 4 x 35 ml + 2 x 18 ml 1.10 Creatinina SOX 2 x 27 ml + 1 x 18 ml 1.11 Acid uric 4x35ml+2x18ml 1.12 Colesterol 4 x 40 ml 1.13 Trigliceride 4 x 40 ml 1.14 HDL Colesterol 1 x 40 ml + 1 x 14 ml 1.15Amilaza 1 x 38 ml + 1 x 10 ml 1.16 Glucoza 4 x 35 ml + 2 x 18 ml 1.17 Fier 2x40+1x16+Cal 1x1.5 ml (120, cal, IVDR) 1.18 Calciu 4 x 40 ml 1.19 Magneziu 4 x 40 ml 1.20 CK 2x35 ml+1x18 ml 1.21 CK-MB 2x35 ml + 1x18 ml 1.22 LDH 4 x 35 ml + 2 x 18 ml 1.23 Multi Sera Calibrator 3 ml 1.24 Lipid Calibrator 5 x 1 ml 1.25CK MB Calibrator 3 x 1 ml 1.26 Clin Chem Multi Control L1, 5ml 1.27 Clin Chem Multi Control L2 , 5ml 1.28 Detergent ptr.analizor BS600M, 2L, CD80 1.29 Rasina schimb ioni
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Reactivi compatibili 100%cu analizorul automat de hematologie BC 780 R 2.1-2.14
Beschreibung: 2.1 DS Diluent (20L) 2.2 M-6LD Lyse (1L) 2.3 M-6FD Dye (12ml) 2.4 M-6LH Lyse (1L) 2.5 M-6DR Diluent (1L) 2.6 M-6FR Dye (12ml) 2.7 Probe Cleanser 50 ml 2.8 Sange de calibrare CBC-Cal Plus, 3 ml 2.9 Sange de control 6 Diff, valori high, 4.5 ml, 2.10 Sange de control 6 Diff, valori normale, 4.5 ml, 2.11 Sange de control 6 Diff, valori scazute, 4.5 ml, 2.12 Sange de control 6 Diff Ret, valori High, 4.5 ml, 2.13 Sange de control 6 Diff Ret, valori normale, 4.5 ml, 2.14 Sange de control 6 Diff Ret, valori scazute, 4.5 ml,
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi compatibili 100% cu analizorul de ioni Caretium, model XI 921 C 3.1-3.5
Beschreibung: 3.1 Pachet reactivi analizor Na/K,Cl, Ca, pH -XI 921 C 3.2 Solutie de spalare(Weekly cleaning solution) 100 ml 3.3 Solutie de spalare zilnica 100 ml 3.4 Solutie de control ( nivel 1/ 2/ 3 )QC solution 2ml 3.5 Solutie de control/QC solution 100 ml
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0004
Titel: Reactivi compatibili 100% cu analizorul de biochimie Pointcare MNCHIP M4 4.1-4.3
Beschreibung: 4.1 General Chemistry IV Lyophilized 4.2 Clinical Emergency Lyophilized 4.3 Panel electroliti
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Reactivi compatibili 100% cu analizorul de hematologie BC5150 5.1-5.7
Beschreibung: 5.1 LH LYSE 100 ml 5.2 LYSE DIFF 500 ml 5.3 SANGE DE CONTROL 5 DIFF N 3ml 5.4 SANGE DE CONTROL 5 DIFF L 3ml 5.5 SANGE DE CONTROL 5 DIFF H 3ml 5.6 Sange de calibrare CBC-Cal Plus 3 ml 5.7 Diluent 20 L, BC 5150
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Los: LOT-0006
Titel: Reactivi compatibili 100% cu analizorul AFR-301 6.1-6.6
Beschreibung: 6.1 D-DIMER 6.2 NT-proBNP 6.3 Troponin T-Hs 6.4 Troponin I /Myoglobin/ CK-MB 6.5 Troponin T/ Myoglobin/ CK-MB 6.6 Troponin I/ NT-proBNP/D-dimer
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
Los: LOT-0007
Titel: Kituri imunohematologice de diagnosticare(testare a sangelui)-carduri gel compatibile cu Linia de Micrometoda ACROSS 7.1-7.9
Beschreibung: 7.1 ACROSS LISS solutie 7.2 ACROSS RBCA1/B)SET SUSPENSIE CONV DE 2 HEMATII-TEST 7.3 CARTELA ACROSS GEL AHG IGG C3D COMBIS 7.4 CARTELA ACROSS GEL NEUTRAL 7.5 CARTELA ACROSS GEL REVERSE ABO WITH DVI+/CDE 7.6 CARTELA ACROSS GEL RH FENOTIP RH KELL 7.7 SOLUTIE DE BROMELINA PT AGLUTINARE IN COLOANE DE GEL 7.8 SET DEPISTARE ANTICORPI IREGULARICU 4 HEMATII CU PAPAINA ACROSS CELL SCREEN 4P MICROMETODA 1275 7.9 SET DEPISTARE ANTICORPI IREGULARI CU 4 HEMATII ACROSS GEL SCREEN 4 MICROMETODA
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0008
Titel: TESTE DETERMINARE GAZE SANGVINE- COMPATIBIL cu analizorul Eaglenos Sciences
Beschreibung: Card de testare a gazelor din sange Card cu mai mulți parametri (37 de parametri detectabili) 10 parametri măsurați: K,Na*,Cl,iCa²*,pH,pCO˜,pO˜,Glu,Lac,Hct 27 de parametri calculați: cH+(T), pH(T), pCO (T) , pO (T), p O (A-a)(T ), pO (a/A)(T) RI(T), pO (T)/ FiO , cH+, i C a²+(7.4), HCO3-act, HCO3-std, BE(ecf), BE(B), BB(B), AG, sO (est ), tHb(est), TCO , pO ( A -a), pO (a/A), Rl, mO sm, pO /FiO , AG(K+), pO2(A), pO2.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: TEST RAPID EHEC VEROTOXIN
Beschreibung: TEST RAPID EHEC VEROTOXIN
Interne Kennung: 9
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Harghita (RO124)
Country: Romania
Additional information: Spitalul Municipal Toplita
Value