654492-2026 - Ergebnis
Schweden – Baufertigstellung – Samverkansentreprenad kraftförsörjning Norrtälje sjukhus
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Samverkansentreprenad kraftförsörjning Norrtälje sjukhus
Beschreibung: Uppdraget avser Samverkansentreprenad för övergripande ombyggnad av kraftförsörjning Norrtälje sjukhus med hög- och lågspänning samt reservkraft för att ta fastigheten närmare kraven i MSB skrift ”Den robusta sjukhusbyggnaden” Efter ombyggnaden ges möjlighet att kraftförsörja en eller flera nya byggnader på fastigheten.”.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111961:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten