654669-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen der öffentlichen Verwaltung, Verteidigung und Sozialversicherung – Taloushallinnon palveluiden hankinta - Kymenlaakson liitto
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Taloushallinnon palveluiden hankinta - Kymenlaakson liitto
Beschreibung: Kymenlaakson liitto on Kymenlaakson kolmen kaupungin ja kolmen kunnan muodostama lakisääteinen kuntayhtymä (maakunnan liitto), jonka kieli on suomi. Lisätietoa Kymenlaakson liitosta löytyy myös verkkosivuilta: www.kymenlaakso.fi Tällä hetkellä liitossa työskentelee 22 henkilöä ja noin 50 luottamushenkilöä, joista jälkimmäisille maksetaan palkkiota ja muita korvauksia neljännesvuosittain. Liiton toiminta jakaantuu aluekehityksen, aluesuunnittelun kansainvälisten asioiden, hallinnon ja talouden sekä kesäyliopiston vastuualueisiin. Liiton vuosibudjetti on noin kolme miljoonaa euroa ja lisäksi liiton kirjanpidon kautta kulkee kansallisia kehittämisrahoja erisuuruisia määriä, riippuen miten valtio (TEM) myöntää liitoille varoja alueiden kehittämistoimiin. Hankinnan kohteena on Kymenlaakson liiton 1.henkilöstön ja luottamushenkilöiden palkkahallinnon kokonaispalvelu. 2.kirjanpidon, osto- ja myyntireskontran, matkalaskujen ja pankkiliikenteen kokonaispalvelu. Kaikki palvelut ja järjestelmät tulee tuottaa suomenkielellä.
Interne Kennung: D/162/02.05.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75000000 Dienstleistungen der öffentlichen Verwaltung, Verteidigung und Sozialversicherung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75000000 Dienstleistungen der öffentlichen Verwaltung, Verteidigung und Sozialversicherung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-057648-LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: D/162/02.05.00/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 75000000 Administration, defence and social security services
Additional classification (cpv): 75000000 Administration, defence and social security services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-057648-LOT-0001