654670-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten für Gasfernleitungen – CONDUCTĂ DE TRANSPORT GAZE NATURALE PENTRU ALIMENTARE CU GAZE NATURALE CET MINTIA (INCLUSIV ALIMENTARE CU ENERGIE ELECTRICĂ, PROTECȚIE CATODICĂ ȘI FIBRĂ OPTICĂ)
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CONDUCTĂ DE TRANSPORT GAZE NATURALE PENTRU ALIMENTARE CU GAZE NATURALE CET MINTIA (INCLUSIV ALIMENTARE CU ENERGIE ELECTRICĂ, PROTECȚIE CATODICĂ ȘI FIBRĂ OPTICĂ)
Beschreibung: Entitatea contractantă intenționează să încheie un contract sectorial având ca obiect CONDUCTĂ DE TRANSPORT GAZE NATURALE PENTRU ALIMENTARE CU GAZE NATURALE CET MINTIA (INCLUSIV ALIMENTARE CU ENERGIE ELECTRICĂ, PROTECȚIE CATODICĂ ȘI FIBRĂ OPTICĂ) Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 18-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice. Termenul-limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor. Valoarea estimată a achiziției este de: 277.556.282,79 lei fara TVA, din care Entitatea Contractantă va pune la dispoziția Executantului materiale, utilaje şi echipamente în valoare de 182.850.967, 94 lei, fără TVA. Valoarea estimată a lucrărilor: 94.705.314,85 lei – 113.646.377,82 lei, fără TVA Contravaloarea materialelor, utilajelor şi echipamentelor puse la dispoziție de Entitatea Contractantă nu va fi folosită la calculul de cheltuieli indirecte și profit de către Executant, la întocmirea propunerii financiare și implicit nici pe parcursul derulării contractului.
Interne Kennung: 46053/31.05.2024
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Executie CONDUCTĂ DE TRANSPORT GAZE NATURALE PENTRU ALIMENTARE CU GAZE NATURALE CET MINTIA (INCLUSIV ALIMENTARE CU ENERGIE ELECTRICĂ, PROTECȚIE CATODICĂ ȘI FIBRĂ OPTICĂ), conform documentatiei de atribuire
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Valoarea estimată totală a achiziției, fără valoarea aferentă cheltuielilor diverse și neprevăzute , este cuprinsă în intervalul 94.705.314,85 lei – 113.646.377,82 lei, fără TVA, unde: Valoarea inferioară a intervalului, și anume 94.705.314,85 lei, reprezintă valoarea totală estimată a achiziției pentru lucrările cuprinse în caietul de sarcini. Valoarea superioară a intervalului detaliind valoarea estimată, și anume 113.646.377,82 lei reprezintă valoarea estimată cuprinzând o eventuală suplimentare a contractului sectorial cu 20% a cantității de lucrări prin clauze de revizuire stabilite prin contract, în concordanță cu dispozițiile art. 236 din Legea nr. 99/2016”. EVALUAREA PROPUNERILOR FINANCIARE ÎN CEEA CE PRIVEȘTE ÎNCADRAREA ÎN VALOAREA ESTIMATĂ A CONTRACTULUI SE VA REALIZA ÎN RAPORT CU VALOAREA INFERIOARĂ A INTERVALULUI, RESPECTIV VALOAREA DE 94.705.314,85 LEI.