See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zarządzanie i administrowanie budynkami oraz lokalami mieszkalnymi stanowiącymi zasób Gminy Miejskiej Świdnik
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. “Zarządzanie i administrowanie budynkami oraz lokalami mieszkalnymi stanowiącymi zasób Gminy Miejskiej Świdnik”. obejmującego czynności kompleksowego zarządzania i administrowania budynkami oraz lokalami mieszkalnymi stanowiącymi zasób Gminy Miejskiej Świdnik. 2. Przez zarządzanie i administrowanie, rozumie się podejmowanie decyzji i dokonywanie czynności mających na celu zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno- finansowej nieruchomości, obsługi użytkowników zasobu, zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania, właściwej eksploatacji nieruchomości, jak również czynności zmierzające do utrzymania nieruchomości w stanie niepogorszonym, zgodnie z ich przeznaczeniem, w zakresie uprawnień i obowiązków wynikających z przepisów prawa, w granicach udzielonych pełnomocnictw z zastrzeżeniem odrębnych uregulowań prawnych. W przypadku zdarzeń lub zagrożeń życia lub zdrowia osób, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, wynikających z przepisów prawa budowlanego, Wykonawca zamówienia podejmuje decyzje i realizuje czynności wykraczające poza zakres czynności zwykłego zarządu, zawiadamiając niezwłocznie o tych zdarzeniach Zamawiającego. 3. Termin realizacji zamówienia: zamówienie będzie zrealizowanie w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do 30 czerwca 2026 r. 4. Do obowiązków Wykonawcy zamówienia należy: 1) Wykonywanie czynności, które ciążą na wynajmującym w stosunkach pomiędzy wynajmującym a najemcą zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. 2023 r. poz. 725)zgodnie z § 5 wzoru umowy na realizację zadania. 2) Wykonywanie czynności związanych z zarządzaniem i bieżącym funkcjonowaniem zarządzanych nieruchomości- zgodnie z § 6 wzoru umowy na realizację zadania. 3) Prowadzenie spraw związanych z utrzymaniem budynków i lokali mieszkalnych we właściwym stanie technicznym oraz realizacja obowiązków wynikających z przepisów prawa budowlanego- zgodnie z § 7 wzoru umowy na realizację zadania. W ramach zadania będzie dokonywał drobnych, niezbędnych prac remontowych w lokalach mieszkalnych stanowiących zasób mieszkaniowy Gminy Miejskiej Świdnik. Wykonawca w ramach tego zadania dokona wymiany skrzydeł okiennych, skrzydeł drzwiowych, grzejników, w lokalach mieszkalnych stanowiących zasób Gminy Miejskiej Świdnik, według poniższej specyfikacji: a) ul. Krępiecka 8/16: wymiana stolarki okiennej: wymiar: 88x188 cm - 2 szt. pakiet 2 szybowy, wymiana 2 grzejników; b) ul. Jaworowa 14/35: wymiana stolarki okiennej: wymiar 76x116- 1 szt., wymiar: 175x145- 1 szt. pakiet 3 szybowy; c) ul. Niepodległości 10/1: wymiana stolarki drzwiowej: wymiar 80/200- drzwi wejściowe, wewnętrzne, jednodzielna, pełne o pow. do 1,6 m2 fabrycznie wykończone. 1 szt. W ramach zadania Wykonawca wykona lub zleci wykonanie prac remontowych w lokalach mieszkalnych stanowiących zasób mieszkaniowy Gminy Miejskiej Świdnik według poniższej specyfikacji: LP ADRES METRAŻ ZAKRES PRAC 1. Krępiecka 8/2 28,46 Roboty ogólnobudowlane:- przygotowanie podłoża, - zmycie powierzchni ścian i sufitów, - ogrzybienie powierzchni ścian i sufitów, - jednokrotne gruntowanie ścian i sufitów, - dwukrotne odmalowanie ścian i sufitów,- dwukrotne malowanie ościeżnic, - wymiana skrzydła drzwiowego, płytowego, wewnętrznego, jednodzielnie pełnego o powierzchni do 1,6 m2- prace porządkowe. Roboty instalacyjne i sanitarne:- wymiana kuchni gazowej 3-4 palnikowej z piekarnikiem,- wymiana zlewozmywaka z blachy emaliowanej,- wymiana umywalki porcelanowej,- wymiana wanny stalowej, emaliowanej lub z tworzywa sztucznego,- wymiana baterii umywalkowej, zlewozmywakowej i wannowej,- wymiana termy elektrycznej, Stolarka okienna i drzwiowa:- wymiana ościeżnic stalowych i wstawienie drzwi wewnętrznych jednodzielnych pełnych o pow. do 1,6 m2 fabrycznie wykończonych. 2. Kolejowa 7/11 17,46 Roboty ogólnobudowlane: - przygotowanie podłoża, - zmycie powierzchni ścian i sufitów, - ogrzybienie powierzchni ścian i sufitów, - jednokrotne gruntowanie ścian i sufitów, - dwukrotne odmalowanie ścian i sufitów,- dwukrotne malowanie ościeżnic,- wymiana skrzydła drzwiowego, płytowego, wewnętrznego, jednodzielnie pełnego o powierzchni do 1,6 m2- prace porządkowe. W ramach zadania Wykonawca wykona lub zleci wykonanie wymiany wodomierzy, które utraciły ważność cechy legalizacyjnej w dwóch budynkach: tj. Hotelowa 6a (177 szt.) oraz Krępiecka 8 (22 szt.). Należy uwzględnić koszt zakupu wodomierza z nakładką do odczytu radiowego, śrubunku i wymiany. W ramach zadania Wykonawca wykona lub zleci wykonanie wymiany oświetlenia, tj. wymiany lamp oświetleniowych na ledowe w budynku przy ul. Hotelowe 6a (36 szt. na wszystkich piętrach, w częściach wspólnych). Wykonawca w ramach tego zadania będzie dokonywał wymaganych przeglądów okresowych i prac konserwacyjnych, zapewni ochronę przeciwpożarową , w okresie opadów śniegu na bieżąco będzie dokonywał kontroli stanu dachów, zlecał odśnieżanie, egzekwował naprawy ew. szkód z tytułu uszkodzeń przy prowadzonych czynnościach odśnieżania. 4) Przygotowanie lokali mieszkalnych do sprzedaży- zgodnie z § 8 umowy na realizację zadania. 5) Prowadzenie zgodnie z obowiązującymi przepisami, windykacji należności z tytułu najmu lokali- zgodnie z § 9 umowy na realizację zadania. 6) Reprezentowanie Zamawiającego przed sądami i organami administracji w zakresie powierzonych zadań- zgodnie z § 10 umowy na realizację zadania. 7) Dokonywanie rozliczeń z Zamawiającym w sposób określony w § 19 umowy.
Interne Kennung: RIZP 271.26.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
5. Los
Los: LOT-0001