654757-2026 - Ergebnis
Rumänien – Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung – Servicii de curatenie si igienizare, DS Neamt
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de curatenie si igienizare, DS Neamt
Beschreibung: Necesitatea autorității contractante este de a achiziționa Servicii de curățenie și igienizare, conform caietului de sarcini. Achiziția acestor servicii se justifică prin necesitatea menținerii unui mediu propice desfăşurării activităţilor curente ale personalului, respectiv menținerea condiţiilor de igienă și curățenie în cadrul instituţiei - sediu central al Direcției Silvice Neamț și subunitățile din subordine. Prestarea serviciilor se va face cu asigurare de personal și materiale de curățenie si materiale consumabile, pe perioada derulării contractului, pentru imobilele deținute de autoritatea contractantă. NOTA: Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificari/de informații suplimentare, cu 11 zile inainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei.
Interne Kennung: 3718/21.03.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de curățenie și iginizare, conform prevederilor din caietul de sarcini si documentatia de atribuire. Valoarea estimată pentru acord-cadru pe 24 luni: minimum 16.520 lei - maximum 2.933.952 lei. Valoarea estimată pentru contractul-subsecvent: minimum 2.065 lei - maximum 366.744 lei. Acordul-cadru se va derula prin încheierea de contracte subsecvente, estimate a se încheia trimestrial, în funcție de necesitățile concrete ale autorității contractante.
Interne Kennung: 1