See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Landinspektør- og landmålerydelser
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at etablere et dynamisk indkøbssystem til indkøb af landinspektør- og landmålerydelser i forbindelse med henholdsvis Fors A/S’ og FUS’ anlægsprojekter og driftsopgaver.
Interne Kennung: 26-807
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71353000 Oberirdische Vermessung, 71354300 Katastervermessung, 71355200 Amtliche Landvermessung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kategori A - Simple indkøb (1)
Beschreibung: Ved konkret anskaffelse ved simple indkøb sker tildeling på grundlag af laveste pris. Vurderingen foretages på baggrund af tilbudte Projektpris. Anvendelse sker som udgangspunkt ved køb under 20.000 kr. eller ved køb af simpel karakter.
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0002
Titel: Kategori B - komplekse indkøb (1)
Beschreibung: Tildelingskriteriet er det bedste forhold mellem pris jf. pkt. 7.1. og kvalitet, jf. udbudslovens § 162, stk. 1, nr. 3. Tilbuddene vurderes på følgende grundlag: Projektpris; [10-49 %] Kvalitet; [51-90 %] Anvendelse sker som udgangspunkt ved køb over 20.000 kr. eller ved køb af kompleks karakter. se udbudsbetingelserne
Interne Kennung: 3-2
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 26-807
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71250000 Architectural, engineering and surveying services
Additional classification (cpv): 71353000 Surface surveying services, 71354300 Cadastral surveying services, 71355200 Ordnance surveying
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Kategori A - Simple indkøb (1)
Internal identifier: 2-1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 3-2