654781-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste – Resebyråtjänster
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Resebyråtjänster
Beschreibung: Denna upphandling avser resebyråtjänster för Skellefteå kommun, Skellefteå Museum, Västerbottensteatern, Skellefteå Buss, Skellefteå Science City, Skellefteå Kulturhus, Malå kommun, Norsjö kommun och Norsjölägenheter. Syftet är att säkerställa en effektiv, smidig och kostnadsmedveten hantering av tjänsteresor både inom och utanför Sverige. Uppdraget omfattar bokning och administration av affärs- och gruppresor via telefon, e-post och självbokningssystem. För mer information, se upphandlingsdokumenten.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63510000 Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138248:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63500000 Dienstleistungen von Reisebüros und Reiseveranstaltern sowie Hilfstätigkeiten für Touristen