654783-2026 - Ergebnis
Rumänien – Post- und Kurierdienste – Servicii poștale și de curierat rapid
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii poștale și de curierat rapid
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru este achiziționarea serviciilor poștale și de curierat rapid pentru preluarea, prelucrarea, transportul și livrarea trimiterilor poștale, defalcate pe 3 loturi: LOTUL nr. 1 – Servicii poștale - Trimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5); LOTUL nr. 2 – Servicii de curierat rapid - Trimiteri curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5); LOTUL nr. 3 – Servicii poștale pentru Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) -Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de UIR - cu sediul în Strada Stolniceni nr.49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2022_PAAP_014
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64100000 Post- und Kurierdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii poștale
Beschreibung: Trimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64110000 Postdienste
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de curierat rapid
Beschreibung: Trimiteri curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64120000 Kurierdienste
Los: LOT-0003
Titel: Servicii poștale pentru UIR
Beschreibung: Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) - cu sediul în Strada Stolniceni nr.49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64110000 Postdienste, 64120000 Kurierdienste