654865-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Sanitärerzeugnisse – Furnizare de materiale pentru instalatii sanitare si termice (Lot 1 - Țevi, fitinguri, robineți; Lot 2 – Racorduri, țevi, tuburi) - SAIFI 2025-2027
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare de materiale pentru instalatii sanitare si termice (Lot 1 - Țevi, fitinguri, robineți; Lot 2 – Racorduri, țevi, tuburi) - SAIFI 2025-2027
Beschreibung: ”Furnizare de materiale pentru instalatii sanitare si termice – SAIFI 2025-2027” Codul de clasificare CPV: - 44411000-4 – Sanitare si termice, cu o valoare estimată de: 2.031.163,26 lei fără TVA lei • LOT 1 – ȚEVI, FITINGURI, ROBINEȚI - 785.351,24 lei • LOT 2 – RACORDURI, ȚEVI, TUBURI - 1.245.812,02 lei Autoritatea contractantă va încheia un acord-cadru cu un singur operator economic (pentru fiecare lot in parte), pe o perioadă de 24 luni.
Interne Kennung: RO2351555/2025/412
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44411000 Sanitärerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – ȚEVI, FITINGURI, ROBINEȚI
Beschreibung: LOT 1 – ȚEVI, FITINGURI, ROBINEȚI - 785.351,24 lei Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 10 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Termenul pana la care autoritatatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 5 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Valoarea estimată minimă și maximă a acordului - cadru pentru: • LOT 1 - ȚEVI, FITINGURI, ROBINEȚI conform Caietului de sarcini nr. 15854/19.06.2025, anexat referatului de necesitate, este de: -min 22.469,41 lei max 785.351,24 lei Valoarea estimată a celui mai mic si celui mai mare contract subsecvent este de: • LOT 1: min 22.447,22 lei max. 392.675,62 lei Frecvenţa şi valoarea contractelor care urmează să fie atribuite: incheierea contractelor subsecvente se va face numai in funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante, cantităţile minime şi maxime fiind estimative. Cantitati minime si maxime ale acordului-cadru: Se va achizitiona: minim un produs/UM si cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona mentionata detaliat in Anexa Caietului de Sarcini. Estimari cantitati minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: Vor face obiectul unui singur contract subsecvent minim un produs/UM pentru fiecare pozitie in parte inscrisa in Anexa Caietului de sarcini si 1/2 din cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona cantitatea mentionata in Anexa Caietului de Sarcini, avand in vedere faptul ca este estimata cantitatea maxima necesara a se achizitiona pentru o perioada de 24 de luni, respectiv cantitatea impartita la 2 ani. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual in functie de resursele bugetare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 – RACORDURI, ȚEVI, TUBURI
Beschreibung: LOT 2 – RACORDURI, ȚEVI, TUBURI - 1.245.812,02 lei Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 10 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Termenul pana la care autoritatatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 5 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Valoarea estimată minimă și maximă a acordului - cadru pentru: • LOT 2 - RACORDURI, ȚEVI, TUBURI conform Caietului de sarcini nr. 15852/19.06.2025, anexat referatului de necesitate, este de: -min 63.636,26 lei max 1.245.812,02 lei Valoarea estimată a celui mai mic si celui mai mare contract subsecvent este de: • LOT 2: min. 63.629,67 lei max. 622.906,01 lei Frecvenţa şi valoarea contractelor care urmează să fie atribuite: incheierea contractelor subsecvente se va face numai in funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante, cantităţile minime şi maxime fiind estimative. Cantitati minime si maxime ale acordului-cadru: Se va achizitiona: minim un produs/UM si cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona mentionata detaliat in Anexa Caietului de Sarcini. Estimari cantitati minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: Vor face obiectul unui singur contract subsecvent minim un produs/UM pentru fiecare pozitie in parte inscrisa in Anexa Caietului de sarcini si 1/2 din cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona cantitatea mentionata in Anexa Caietului de Sarcini, avand in vedere faptul ca este estimata cantitatea maxima necesara a se achizitiona pentru o perioada de 24 de luni, respectiv cantitatea impartita la 2 ani. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual in functie de resursele bugetare.
Interne Kennung: 2