654887-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – Reactivi de laborator I, 6 loturi , în cadrul proiectului " Proiect 5CoEx/2026"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi de laborator I, 6 loturi , în cadrul proiectului " Proiect 5CoEx/2026"
Beschreibung: Universitatea din București intenționează achiziția de reactivi de laborator. Achiziția se va face în cadrul proiectului 5CoEx/02.06.2026. Proiectul 5CoEx/2026 este finanțat prin PLANUL NAŢIONAL DE CERCETARE, DEZVOLTARE ŞI INOVARE PENTRU PERIOADA 2022-2027, PNCDI IV, Programul Provocări, Subprogramul Parteneriate pentru Agenda Strategică. Obiectivul general al proiectului 5CoEx/2026 îl reprezintă crearea unui Centru de Excelență pentru implementarea unui concept de economie circulară vizand reciclarea deșeurilor industriale și reducerea consumului de energie. Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4505502_2026_PAAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Antibiotice
Beschreibung: 1. CLINDAMYCIN HYDROCHLORIDE U.M. 1G Cantitate 1 2. OFLOXACIN, FLUOROQUINOLONE ANTIBIOTIC U.M. 10G Cantitate 1 3. Metformin U.M. 5GM Cantitate 1 4. SULFAMETHOXAZOLE U.M. 10G Cantitate 1 5. TRIMETHOPRIM CRYSTALLIZED, >= 99.0% U.M. 5G Cantitate 1
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24315000 Diverse anorganische Chemikalien, 24327000 Diverse organische chemische Erzeugnisse, 33696300 Chemische Reagenzien
Los: LOT-0002
Titel: Solvenți și reactanți organici
Beschreibung: 1 Etanol absolut U.M. 2.5 L Cantitate 5 2 Acetona U.M. 2.5 L Cantitate 5 3 Acetonitril (MeCN) U.M. 2.5 L Cantitate 1 4 Dimetilsulfoxid (DMSO) U.M. 1 L Cantitate 1 5 Dimetilformamidă (DMF) U.M. 1 L Cantitate 1 6 Tetrahidrofuran (THF) U.M. 2 L Cantitate 1 7 n-Hexan U.M. 1 L Cantitate 1 8 n-Heptan U.M. 1 L Cantitate 1 9 Pentan U.M. 1 L Cantitate 1 10 Izooctan U.M. 1 L Cantitate 1 11 Metanol U.M. 2.5 L Cantitate 1 12 n-Propanol U.M. 2.5 L Cantitate 1 13 Izopropanol (2-propanol) U.M. 2.5 L Cantitate 1 14 n-Butanol U.M. 2.5 L Cantitate 1 15 tert-Butanol U.M. 2.5 L Cantitate 1 16 1-Octanol U.M. 1 L Cantitate 1 17 1-Decanol U.M. 1 L Cantitate 1 18 Etilenglicol U.M. 2.5 L Cantitate 1 19 Ciclohexanol U.M. 1 L Cantitate 1 20 Glicerină U.M. 1 L Cantitate 1 21 Orto xilen U.M. 1 L Cantitate 1 22 Meta xilen U.M. 1 L Cantitate 1 23 Para xilen U.M. 1 L Cantitate 1 24 Ciclohexanonă U.M. 1 L Cantitate 1 25 Ciclohexan U.M. 2.5 L Cantitate 1 26 Fenol U.M. 1 kg Cantitate 1 27 Toluen U.M. 2.5 L Cantitate 2 28 Anhidrida acetica U.M. 1 L Cantitate 1
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi anorganici
Beschreibung: 1 Sodium carbonate anhydrous U.M. 1kg Cantitate 1 2 Aluminium nitrate nonahydrate U.M. 1kg Cantitate 1 3 ZINC NITRATE HEXAHYDRATE, CRYSTALLIZED U.M. 1kg Cantitate 2 4 Iron(III) nitrate nonahydrate U.M. 1kg Cantitate 1 5 IRON(II) CHLORIDE TETRAHYDRATE U.M. 1kg Cantitate 1 6 MAGNESIUM CHLORIDE ANHYDROUS U.M. 1kg Cantitate 1 7 ZINC CHLORIDE, 98+% U.M. 1kg Cantitate 1 8 TETRAMETHYLAMMONIUM HYDROXIDE, 25 WT. % SOLUTION IN WATER U.M. 1L Cantitate 1 9 TETRAETHYLAMMONIUM HYDROXIDE, 35 WT. % SOLUTION IN WATER U.M. 500 mL Cantitate 2 10 Mg(NO3)2x6H2O U.M. 1 kg Cantitate 1 11 Mn(NO3)2 · 4 H2O U.M. 1 kg Cantitate 1 12 Co(NO3)2 · 6 H2O U.M. 250 g Cantitate 1 13 Cu(NO3)2x3H2O U.M. 1 kg Cantitate 2 14 Cr(NO3)3x9H2O U.M. 250 g Cantitate 1 15 LiNO3 U.M. 1 kg Cantitate 2 16 Ca(NO3)2 · 4 H2O U.M. 500 g Cantitate 6 17 In(NO₃)₃ ⋅ 5H₂O U.M. 50 g Cantitate 2 18 Azotat de argint U.M. 100 g Cantitate 1 19 Colină (2-hidroxietiltrimetilamoniu hidroxid) U.M. 500 mL Cantitate 2 20 Tetrahexilamoniu hidroxid 40% in apa U.M. 25 mL Cantitate 1 21 Tetrapropilamoniu hidroxid 40% in apa U.M. 250 mL Cantitate 1 22 Bromat de potasiu U.M. 250 g Cantitate 2 23 Bromura de potasiu U.M. 1 kg Cantitate 2 24 Iodura de potasiu U.M. 1 kg Cantitate 2 25 Iod I2 U.M. 1 kg Cantitate 2 26 Tiosulfat de sodiu U.M. 1 kg Cantitate 2 27 Ni(NO₃)₂·6H₂O U.M. 1 kg Cantitate 1 28 Clorura de aluminiu anhidra AlCl3 U.M. 500 g Cantitate 2
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Aldehide și cetoesteri
Beschreibung: 1 Aldehida cinamica U.M. 250 mL Cantitate 2 2 Benzaldehidă U.M. 1 L Cantitate 1 3 Acetoacetat de etil U.M. 1 L Cantitate 1
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Acizi și baze
Beschreibung: 1 Sodium hydroxide pellets U.M. 1 kg Cantitate 4 2 Acid clorhidric concentrat U.M. 2.5 L Cantitate 2 3 ACETIC ACID (GLACIAL) 100% FOR ANALYSIS U.M. 1 L Cantitate 2
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Reactivi auxiliari și catalizatori
Beschreibung: 1 Amidon U.M 1 kg Cantitate 1 2 MOLECULAR SIEVES, 3A, BEADS, 8-12 MESH U.M 1 kg Cantitate 1 3 Borohidrura de sodiu NaBH4 U.M 500 g Cantitate 1 4 Tetraetilortosilicat TEOS U.M 500 mL Cantitate 1 5 Solutie amoniac 30% U.M 2.5 L Cantitate 1 6 Hidrat de hidrazina U.M 1 L Cantitate 2
Interne Kennung: 6
654887-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4505502_2026_PAAP
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
LotLOT-0001
TitleAntibiotice
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 24315000 Miscellaneous inorganic chemicals, 24327000 Miscellaneous organic chemicals, 33696300 Chemical reagents
LotLOT-0002
TitleSolvenți și reactanți organici
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleReactivi anorganici
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleAldehide și cetoesteri
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleAcizi și baze
Internal identifier5
LotLOT-0006
TitleReactivi auxiliari și catalizatori
Internal identifier6