654936-2026 - Wettbewerb
Schweden – Rattenbekämpfung – Skadedjursanering och råttbekämpning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Skadedjursanering och råttbekämpning
Beschreibung: Kävlinge kommun upphandlar en komplett lösning för råttbekämpning i kommunens VA-ledningsnät. Uppdraget omfattar tillhandahållande, installation, drift, service, underhåll och digital övervakning av elektriska och helautomatiska avloppsfällor samt tillhörande uppföljning och rådgivning. Kommunen har idag cirka 18 avloppsfällor. Antalet kan komma att förändras under avtalsperioden utifrån kommunens behov.
Interne Kennung: 26/29
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90923000 Rattenbekämpfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90922000 Schädlingsbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0000
654936-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Desinfestation av råttor – Skadedjursanering och råttbekämpning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90923000 Desinfestation av råttor
Ytterligare klassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000