See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CP.250.656.2026 Wybór organizatorów kształcenia prowadzących szkolenia specjalizacyjne dla pielęgniarek i położnych, które rozpoczną się w 2026 roku
Beschreibung: 5.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wybór organizatorów kształcenia, którzy przeprowadzą szkolenia specjalizacyjne dla pielęgniarek i położnych we wskazanych dziedzinach kształcenia, celem zapewnienia i zabezpieczenia odpowiedniej kadry oraz liczby pielęgniarek i położnych zakwalifikowanych do udziału w tych szkoleniach w tytuł specjalisty, w tym w specjalistyczną wiedzę i umiejętności w poszczególnych dziedzinach pielęgniarstwa dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia, co zapewni realizację określonych świadczeń opieki zdrowotnej przez kadrę pielęgniarską posiadającą kwalifikacje określone m.in. w rozporządzeniach „świadczeń gwarantowanych” oraz podniesie jakość udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej. 5.2. Specjalizacje w poszczególnych województwach mogą być realizowane wyłącznie w dziedzinach określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia, w których może być prowadzona specjalizacja i kursy kwalifikacyjne (Dz. U. poz. 1562) oraz określonych przez Ministra Zdrowia dla ww. województwa. 5.3. Zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 2 grudnia 2025 r. w sprawie minimalnej liczby miejsc szkoleniowych dla pielęgniarek i położnych, maksymalnej kwoty dofinansowania jednego miejsca szkoleniowego oraz maksymalnej kwoty przeznaczonej na szkolenia specjalizacyjne w 2026 r. (Dz. Urz. Min. Zdrow. z 2025 r. poz. 91) koszt dofinansowania jednego miejsca szkoleniowego za cały okres trwania specjalizacji dla pielęgniarki/położnej rozpoczynającej specjalizację w 2026 r. – wynosi maksymalnie 4 000,00 PLN.
Vorherige Bekanntmachung: 532081-2026
Interne Kennung: CP.250.656.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niniejsze zamówienie udzielane jest w wyniku przeprowadzenia postępowania w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy PZP, z uwzględnieniem art. 359 pkt 1 oraz art. 360 ustawy PZP. Przy udzielaniu niniejszego zamówienia na usługi społeczne – o wartości przekraczającej równowartość kwoty 750 000 euro – stosuje się przepisy ustawy PZP właściwe dla zamówień klasycznych, o wartości równej lub przekraczającej progi unijne, przy czym, zgodnie z dyspozycją art. 360 ustawy PZP, Zamawiający odstąpił od stosowania przepisów tej ustawy dotyczących: 1) obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, na formularzu JEDZ; 2) minimalnych terminów składania ofert; 3) obowiązku żądania dokumentów jako podmiotowego środka dowodowego. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ustawy PZP, co oznacza że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część nr 1
Beschreibung: Część nr 1; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo opieki paliatywnej dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: dolnośląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 82500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: część nr 2
Beschreibung: Część nr 2; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo ratunkowe dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: dolnośląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 100000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: część nr 3
Beschreibung: Część nr 3; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: dolnośląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 87500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 3
Los: LOT-0004
Titel: część nr 4
Beschreibung: Część nr 4; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo chirurgiczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: dolnośląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 87500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 4
Los: LOT-0005
Titel: część nr 5
Beschreibung: Część nr 5; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo geriatryczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: dolnośląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 95750; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 5
Los: LOT-0006
Titel: część nr 6
Beschreibung: Część nr 6; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo ratunkowe dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: kujawsko-pomorskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 100000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 6
Los: LOT-0007
Titel: część nr 7
Beschreibung: Część nr 7; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo epidemiologiczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: kujawsko-pomorskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 92500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 7
Los: LOT-0011
Titel: część nr 11
Beschreibung: Część nr 11; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo internistyczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: lubuskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 77500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 11
Los: LOT-0012
Titel: część nr 12
Beschreibung: Część nr 12; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo chirurgiczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: lubuskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 83250; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 12
Los: LOT-0022
Titel: część nr 22
Beschreibung: Część nr 22; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo geriatryczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: mazowieckie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 98750; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 22
Los: LOT-0023
Titel: część nr 23
Beschreibung: Część nr 23; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo opieki paliatywnej dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: mazowieckie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 84000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 23
Los: LOT-0025
Titel: część nr 25
Beschreibung: Część nr 25; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo pediatryczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: mazowieckie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 98000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 25
Los: LOT-0029
Titel: część nr 29
Beschreibung: Część nr 29; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo opieki paliatywnej dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: opolskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 87250; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 29
Los: LOT-0030
Titel: część nr 30
Beschreibung: Część nr 30; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo psychiatryczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: opolskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 90000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 30
Los: LOT-0031
Titel: część nr 31
Beschreibung: Część nr 31; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo internistyczne dla pielęgniarek ; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: opolskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 80000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 31
Los: LOT-0033
Titel: część nr 33
Beschreibung: Część nr 33; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo ratunkowe dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: podkarpackie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 100000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 33
Los: LOT-0035
Titel: część nr 35
Beschreibung: Część nr 35; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo geriatryczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: podlaskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 95750; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 35
Los: LOT-0036
Titel: część nr 36
Beschreibung: Część nr 36; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo onkologiczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: podlaskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 88750; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 36
Los: LOT-0037
Titel: część nr 37
Beschreibung: Część nr 37; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo opieki paliatywnej dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: pomorskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 87250; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 37
Los: LOT-0038
Titel: część nr 38
Beschreibung: Część nr 38; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo ratunkowe dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: pomorskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 100000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 38
Los: LOT-0039
Titel: część nr 39
Beschreibung: Część nr 39; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo onkologiczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: pomorskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 88750; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 39
Los: LOT-0040
Titel: część nr 40
Beschreibung: Część nr 40; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo internistyczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: pomorskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 80000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 40
Los: LOT-0041
Titel: część nr 41
Beschreibung: Część nr 41; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo ratunkowe dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: śląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 100000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 41
Los: LOT-0042
Titel: część nr 42
Beschreibung: Część nr 42; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo ginekologiczno-położnicze dla położnych ; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: śląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 87500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 42
Los: LOT-0043
Titel: część nr 43
Beschreibung: Część nr 43; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo internistyczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: śląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 82500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 43
Los: LOT-0044
Titel: część nr 44
Beschreibung: Część nr 44; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo onkologiczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: śląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 80000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 44
Los: LOT-0045
Titel: część nr 45
Beschreibung: Część nr 45; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo operacyjne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: śląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 80000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 45
Los: LOT-0046
Titel: część nr 46
Beschreibung: Część nr 46; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: śląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 87500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 46
Los: LOT-0047
Titel: część nr 47
Beschreibung: Część nr 47; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: śląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 85000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 47
Los: LOT-0048
Titel: część nr 48
Beschreibung: Część nr 48; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo chirurgiczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: śląskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 85000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 48
Los: LOT-0050
Titel: część nr 50
Beschreibung: Część nr 50; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo opieki długoterminowej dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: świętokrzyskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 97500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 50
Los: LOT-0052
Titel: część nr 52
Beschreibung: Część nr 52; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo ginekologiczno-położnicze dla położnych ; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: warmińsko-mazurskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 88250; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 52
Los: LOT-0053
Titel: część nr 53
Beschreibung: Część nr 53; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: warmińsko-mazurskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 84000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 53
Los: LOT-0054
Titel: część nr 54
Beschreibung: Część nr 54; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo operacyjne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: warmińsko-mazurskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 73250; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 54
Los: LOT-0055
Titel: część nr 55
Beschreibung: Część nr 55; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo opieki paliatywnej dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: wielkopolskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 87250; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 55
Los: LOT-0056
Titel: część nr 56
Beschreibung: Część nr 56; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo pediatryczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: wielkopolskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 89000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 56
Los: LOT-0057
Titel: część nr 57
Beschreibung: Część nr 57; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo geriatryczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: wielkopolskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 95750; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 57
Los: LOT-0058
Titel: część nr 58
Beschreibung: Część nr 58; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo opieki długoterminowej dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: wielkopolskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 92500; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 58
Los: LOT-0059
Titel: część nr 59
Beschreibung: Część nr 59; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo onkologiczne dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: zachodniopomorskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 88750; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 59
Los: LOT-0060
Titel: część nr 60
Beschreibung: Część nr 60; Dziedzina szkolenia specjalizacyjnego: Pielęgniarstwo ratunkowe dla pielęgniarek; Województwo - miejsce prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego: zachodniopomorskie; Planowana liczba miejsc szkoleniowych: 25; Wartość zamówienia w PLN: 100000; Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia w PLN: 100000
Interne Kennung: część nr 60