655059-2026 - Ergebnis
Rumänien – Tierfuttermittel – Furnizare furaje (ovine, bovine, caprine) -13 loturi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare furaje (ovine, bovine, caprine) -13 loturi
Beschreibung: Achiziția de furaje este necesară pentru efectivele de animale (ovine, bovine si caprine) existente in cadrul Gospodariei Agrozootehnice a Penitenciarului Timisoara. Autoritatea contractanta, va incheia acorduri cadru, fără reluarea competiției, pentru 24 luni, cu un operator economic conform prevederilor art. 117, din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare. Autoritatea contractantă va atribui acordurile cadru ofertantului/lor care a/au depus oferta cea mai avantajoasă din punct de vedere economic ca urmare a finalizării evaluarii ofertelor pe baza criteriului de atribuire prevăzut în documentele achiziției, respectiv pretul cel mai scazut . In acest sens, oferta care va indeplini toate cerintele specificate in caietul de sarcini si care va prezenta pretul cel mai mic se va clasa pe primul loc. Acordurile cadru se vor semna cu operatorii economici desemnați câștigători la finalizarea procedurii de atribuire pentru fiecare lot in parte. Având în vedere dinamica efectivelor de animale pentru care se achiziţionează furajele, contractele subsecvente vor fi încheiate in funcție de necesitățile unității și de fondurile bugetare disponibile in acest sens. Solicitările de clarificări la documentația de atribuire se vor depune de către potențialii ofertanți, cel mai târziu, cu 20 zile înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor. Astfel, în conformitate cu art. 161 din Legea 98/2016, autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări, cel mai târziu, în a 10-a zi înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4269126_2026_PAAPD1597701
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15700000 Tierfuttermittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Porumb boabe
Beschreibung: Cantitatea estimată va fi de minim 100.000 kg-maxim 200.000 kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimăm că îl vom încheia este de 75.000 kg.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03211200 Mais
Los: LOT-0002
Titel: Triticale
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 30.000kg - maxim 100.000kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 50000 kg.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03211000 Getreide
Los: LOT-0003
Titel: Srot floarea soarelui
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 10.000kg - maxim 25.000kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 15000 kg.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15413100 Ölkuchen
Los: LOT-0004
Titel: Furaj granulat starter pentru miei si iezi
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 4.000kg - maxim 10.000kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 5000 kg.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15712000 Futtermittel, trocken
Los: LOT-0005
Titel: Furaj granulat creștere pentru miei și iezi
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 10.000kg - maxim 22.000kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 12000 kg.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Furaj granulat vitei
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 15.000kg - maxim 35.000kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 15000 kg.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Borhot bere
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 300.000kg - maxim 700.000 kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 350.000 kg.
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15962000 Treber und Schlempen
Los: LOT-0008
Titel: Lucerna
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 100.000kg - maxim 300.000kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 150000 kg.
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03114200 Futterpflanzen
Los: LOT-0009
Titel: Sare bulgări
Beschreibung: Cantitatea minimă pe care estimăm că o vom achiziționa este de 5.000 kg și maxim 10.000 kg iar cel mai mare contract subsecvent va fi de 5000 kg.
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15872400 Salz
Los: LOT-0010
Titel: Supliment nutritional
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 1.000kg - maxim 2.500kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 1095 kg.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Lapte praf vitei
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 1.000kg - maxim 2.000kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 1000 kg.
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15511700 Milchpulver
Los: LOT-0012
Titel: Orz
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 50.000kg - maxim 100.000kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 50000 kg.
Interne Kennung: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03211400 Gerste
Los: LOT-0013
Titel: Taitei sfecla
Beschreibung: Cantitatea minima va fi 50.000kg - maxim 200.000kg iar cel mai mare contract subsecvent pe care estimam ca o sa il incheiem va fi de 100000 kg.
Interne Kennung: 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15710000 Zubereitete Futtermittel für Nutztiere und andere Tiere