655096-2026 - Ergebnis
Rumänien – Muffen – Mansoane si Conectori
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mansoane si Conectori
Beschreibung: Achizitia acestor produse se face in vederea executarii de lucrari de mentenanta, de noi lucrari de investitii si de modernizari infrastructurii de retele electrice, prin inlocuirea celor uzate moral sau fizic, in scopul imbunatatirii/cresterii performantei acestora si a reducerii numarului interventiilor de mentenanta, pentru asigurarea conditiilor standardului de calitate in distributia energiei electrice catre consumatori.. Cantitati estimate minime si maxime Acord cadru : Conform Anexei de cantitati, atasata prezentei documentatii. Cantitatile estimate contracte subsecvente: Conform Anexei de cantitati, atasata prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: Conform documentatiei de atribuire Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 2.551.547,14 lei fara TVA Operatorii economici interesați pot solicita clarificări sau informații suplimentare până cel târziu în a 19-a zi înainte de termenul-limită de depunere a solicitărilor de participare/ofertelor, iar Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit - conform art. 29 alin. (3) din HG 394/2016. Entitatea contractantă își rezervă dreptul de a transmite două răspunsuri consolidate, în conformitate cu prevederile art. 172 alin. (2) și art. 173 alin. (1) din Legea nr. 99/2016, după cum urmează: – un prim răspuns consolidat, transmis cel tarziu în a 11-a zi înainte de data-limită inițială de depunere a ofertelor; – un al doilea răspuns consolidat, transmis cel tarziu în a 11-a zi înainte de data-limită modificată de depunere a ofertelor, în situația în care termenul de depunere a ofertelor este prelungit, în condițiile art. 163 din Legea nr. 99/2016.
Interne Kennung: 2026/00108
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44165300 Muffen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitie de "MANSOANE si CONECTORI" pentru Retele Electrice Romania S.A. Cantitatile estimate minime si maxime conform Anexa de cantitati a caietului de sarcini, atasat la prezenta documentatie. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: conform informatiilor din documentatia de atribuire.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31220000 Stromkreiselemente