655177-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – ,, Zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na potrzeby Szpital Lipno Sp. z o.o."
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,, Zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na potrzeby Szpital Lipno Sp. z o.o."
Beschreibung: 3.1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 7 do SWZ.  Oferowany przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, wolny od wad fizycznych i prawnych, kompletny i po zamontowaniu/zainstalowaniu/ustawieniu gotowy do użytkowania zgodnie z jego przeznaczeniem, bez konieczności ponoszenia przez zamawiającego dodatkowych nakładów finansowych, organizacyjnych, technicznych. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania w jednostkach ochrony zdrowia na terenie RP zgodnie z polskim prawem oraz prawem UE. Musi posiadać aktualne polskie lub obowiązujące w UE certyfikaty / świadectwa dopuszczenia do stosowania w podmiotach leczniczych – jeśli dotyczy. Wykonawca oświadcza, że sprzęt jest wyrobem medycznym w rozumieniu ustawy z 7 kwietnia 2022 ( Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 ze zm. ) o wyrobach medycznych i spełnia wszelkie wymogi określone w tej ustawie i przepisach na jej podstawie wydanych.  Wykonawca oświadcza, że zrealizuje Przedmiot Umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności ustawy o działalności leczniczej i Prawa atomowego, w tym w zakresie instalacji, obsługi serwisowej, kalibracji, przeglądów, które będą wykonane przez osoby upoważnione zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych.  Przedmiot umowy wykonany będzie zgodnie z polskimi normami oraz przepisami prawa. Prace muszą być wykonane zgodnie z zachowaniem wymagań i obowiązującymi przepisami, w szczególności wymogami Prawa budowlanego, przepisami dotyczącymi BHP przy wykonywaniu robót budowlanych oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, dokumentacją, należytą starannością w ich wykonaniu, dobrą jakością i właściwą organizacją pracy.  Wykonawca oświadcza i gwarantuje, że dysponuje należytą wiedzą, doświadczeniem kwalifikacjami, specjalizacją, narzędziami oraz oprogramowaniem niezbędnymi do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia i nie istnieją żadne przeszkody prawne lub faktyczne uniemożliwiające lub utrudniające mu wykonywanie tych obowiązków, jak również posiada wszelkie prawa, w tym licencje, do oprogramowania przy pomocy, którego będzie go realizował.  Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia odniesiono się do jakichkolwiek norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp – należy przyjąć, że odniesieniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”, co oznacza, że zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym oraz dopuszcza złożenie, w tym zakresie, ofert równoważnych (zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp).  Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Sprzęt można zastąpić równoważnym, który nie będzie gorszy niż ten wskazany w SWZ oraz gwarantować będzie zachowanie parametrów i funkcjonalności opisanych w SWZ.  Ewentualne występujące w SWZ nazwy (w tym nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, normy oraz sformułowania), typy i pochodzenie produktów nie są dla wykonawcy wiążące i nie mają na celu naruszenia ustawy PZP, a jedynie doprecyzowanie oczekiwań jakościowych, funkcjonalnych i technologicznych zamawiającego. Dodatkowo, wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów / produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Wszystkie zmiany i odstępstwa nie mogą powodować obniżenia wartości funkcjonalnych i użytkowych sprzętu oraz nie mogą powodować zmniejszenia ich trwałości eksploatacyjnej.
Interne Kennung: ZmZI.272.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33115000 Ausrüstung für Tomografie, 45215120 Bau von medizinischen Spezialgebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 7 do SWZ.  Oferowany przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, wolny od wad fizycznych i prawnych, kompletny i po zamontowaniu/zainstalowaniu/ustawieniu gotowy do użytkowania zgodnie z jego przeznaczeniem, bez konieczności ponoszenia przez zamawiającego dodatkowych nakładów finansowych, organizacyjnych, technicznych. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania w jednostkach ochrony zdrowia na terenie RP zgodnie z polskim prawem oraz prawem UE. Musi posiadać aktualne polskie lub obowiązujące w UE certyfikaty / świadectwa dopuszczenia do stosowania w podmiotach leczniczych – jeśli dotyczy. Wykonawca oświadcza, że sprzęt jest wyrobem medycznym w rozumieniu ustawy z 7 kwietnia 2022 ( Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 ze zm. ) o wyrobach medycznych i spełnia wszelkie wymogi określone w tej ustawie i przepisach na jej podstawie wydanych.  Wykonawca oświadcza, że zrealizuje Przedmiot Umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności ustawy o działalności leczniczej i Prawa atomowego, w tym w zakresie instalacji, obsługi serwisowej, kalibracji, przeglądów, które będą wykonane przez osoby upoważnione zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych.  Przedmiot umowy wykonany będzie zgodnie z polskimi normami oraz przepisami prawa. Prace muszą być wykonane zgodnie z zachowaniem wymagań i obowiązującymi przepisami, w szczególności wymogami Prawa budowlanego, przepisami dotyczącymi BHP przy wykonywaniu robót budowlanych oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, dokumentacją, należytą starannością w ich wykonaniu, dobrą jakością i właściwą organizacją pracy.  Wykonawca oświadcza i gwarantuje, że dysponuje należytą wiedzą, doświadczeniem kwalifikacjami, specjalizacją, narzędziami oraz oprogramowaniem niezbędnymi do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia i nie istnieją żadne przeszkody prawne lub faktyczne uniemożliwiające lub utrudniające mu wykonywanie tych obowiązków, jak również posiada wszelkie prawa, w tym licencje, do oprogramowania przy pomocy, którego będzie go realizował.  Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia odniesiono się do jakichkolwiek norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp – należy przyjąć, że odniesieniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”, co oznacza, że zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym oraz dopuszcza złożenie, w tym zakresie, ofert równoważnych (zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp).  Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Sprzęt można zastąpić równoważnym, który nie będzie gorszy niż ten wskazany w SWZ oraz gwarantować będzie zachowanie parametrów i funkcjonalności opisanych w SWZ.  Ewentualne występujące w SWZ nazwy (w tym nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, normy oraz sformułowania), typy i pochodzenie produktów nie są dla wykonawcy wiążące i nie mają na celu naruszenia ustawy PZP, a jedynie doprecyzowanie oczekiwań jakościowych, funkcjonalnych i technologicznych zamawiającego. Dodatkowo, wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów / produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Wszystkie zmiany i odstępstwa nie mogą powodować obniżenia wartości funkcjonalnych i użytkowych sprzętu oraz nie mogą powodować zmniejszenia ich trwałości eksploatacyjnej.