655190-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Najem długoterminowy 12 fabrycznie nowych autobusów klasy mini
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNajem długoterminowy 12 fabrycznie nowych autobusów klasy mini
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowi najem długoterminowy 12 autobusów miejskich klasy mini jednej marki i modelu, wyprodukowanych nie wcześniej niż w roku 2024 spełniających wymagania techniczne określone w załączniku nr 1 do SWZ. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje najem 12 autobusów wraz z wyposażeniem dodatkowym oraz dostarczenie dokumentacji i niezbędnego oprogramowania na warunkach określonych w SWZ. Oferowane autobusy nie mogą być: - pojazdami prototypowymi pod względem konstrukcyjnym i technologicznym tj. muszą być pojazdami znajdującymi się aktualnie w ciągłej produkcji seryjnej producenta; - pojazdami powystawowymi lub poleasingowymi.
Interne Kennung4/ZPS/PKMS/10/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający w dniu 02 października 2025 roku otrzymał projekt aneksu do umowy nr OP/29/CRU/434/RUZP/373/21, na podstawie której świadczy usługi przewozowe w zakresie publicznego transportu zbiorowego na obszarze, na którym ZTM pełni funkcję organizatora transportu publicznego. Aneks wprowadza tabor MN oraz zwiększa w tym zakresie wymiar pracy eksploatacyjnej Spółki. Dokument zakłada wprowadzenie 10 autobusów taboru MN od dnia 01 stycznia 2026 roku. Zamawiający nie posiada obecnie takiego taboru. Zamawiający zdecydował o przeprowadzeniu postępowania na najem takiego taboru w ilości 12 sztuk (dwa w charakterze rezerwy) w trybie przetargu nieograniczonego. Po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych Zamawiający doszedł do wniosku, iż rozstrzygniecie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem 30-dniowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego, w tym niekorzystnym skutkom finansowym (kary za niezrealizowanie przewozów). Skrócenie terminu ma na celu otrzymanie autobusów taboru MN w terminie do 15 grudnia br., Zamawiający jest bowiem zobowiązany otrzymać na pojazdy certyfikację organizatora transportu. Pojazd musi zostać zgłoszony do certyfikacji (ZTM), na co najmniej 7 dni roboczych przed dniem rozpoczęcia świadczenia usługi, co wymusza na Zamawiającym ustalenie bardzo krótkiego terminu dostawy pojazdów. Zatem pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania świadczeń objętych umową na świadczenie usług przewozowych. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu i nie zakłóci konkurencyjności ofert. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia (Zamawiający oczekuje pojazdów nowych, ale już wyprodukowanych – z roku 2024 lub nowszych) i wymagania określone w SWZ (jedynym warunkiem udziału jest doświadczenie wykonawcy) – przygotowanie oferty przez Wykonawców nie będzie czasochłonne. Rynek najmu autobusów skupia jedynie podmioty profesjonalnie zajmujące się tą materią, w związku z czym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z zainteresowanych podmiotów jest stanie przygotować i złożyć ofertę w skróconym terminie składania ofert. Mając na uwadze powyższe, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia ”pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowi najem długoterminowy 12 autobusów miejskich klasy mini jednej marki i modelu, wyprodukowanych nie wcześniej niż w roku 2024 spełniających wymagania techniczne określone w załączniku nr 1 do SWZ. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje najem 12 autobusów wraz z wyposażeniem dodatkowym oraz dostarczenie dokumentacji i niezbędnego oprogramowania na warunkach określonych w SWZ. Oferowane autobusy nie mogą być: - pojazdami prototypowymi pod względem konstrukcyjnym i technologicznym tj. muszą być pojazdami znajdującymi się aktualnie w ciągłej produkcji seryjnej producenta; - pojazdami powystawowymi lub poleasingowymi. Wykonawca udzieli Zamawiającemu autoryzacji na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie wymaganym dla obsługi pojazdu. W tym celu zostanie podpisana umowa serwisowa, określająca warunki współpracy, której projekt stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung04/ZPS/PKMS/10/2025
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającej na: - możliwości wykupu pojazdów po okresie najmu: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego polegającego na wykupie wynajmowanych pojazdów za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy (wartość wykupu). Zamawiający z co najmniej 1-miesięcznym wyprzedzeniem przed upływem nominalnego okresu najmu poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia zawierającego szczegółowe informacje o zakresie, w którym zamierza skorzystać z prawa opcji. Termin uważa się za dochowany, jeżeli w ostatnim jego dniu Zamawiający złoży odpowiednie zgłoszenie pisemne. Wykonawca nie może odmówić realizacji zamówienia opcjonalnego. Wykonawcy nie przysługują dodatkowe roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. Jeżeli Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji, zobowiązany jest do zwrotu pojazdów stanowiących przedmiot najmu zgodnie z warunkami umowy.