See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: BAZVM PSZ tagintézményeinek fejl.-tervezés-TOP_PL
Beschreibung: A projekt keretében a Pedagógiai Szakszolgálat egyes telephelyeit érintő fejlesztés valósul meg az alábbiak szerint 5 részben: 1. rész - B.-A.-Z. Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Cigándi Tagintézménye fejlesztése 2. rész - BAZVM Pedagógiai Szakszolgálat Ózdi Tagintézménye fejlesztése 3. rész - BAZVM Pedagógiai Szakszolgálat Sárospataki Szakértői Bizottság Tagintézménye fejlesztése 4. rész - BAZVM Pedagógiai Szakszolgálat Sárospataki Tagintézménye fejlesztése 5. rész – BAZVM Pedagógiai Szakszolgálat Sátoraljaújhelyi Tagintézmény fejlesztése Ajánlattevő feladata a releváns szakhatósági egyeztetések lefolytatása, szakhatósági előírások betartása, a szakhatóságok által megfogalmazott követelmények és feltételek tervbe történő beépítése, átvezetése a tervdokumentáció kidolgozásakor. Az egyes tervezési feladatok: Kiviteli Tervek elkészítése A Tervező feladatát képezi a Beruházás megvalósításához szükséges összes megszerzendő építési, létesítési engedélyeket tartalmazó határozatok, valamint a Megrendelő által egyeztetett és véglegesített megoldások és volumen alapján, a hatályos jogszabályi előírásoknak, különösen a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletnek és a hatályos műszaki előírások tartalmi és formai követelményeinek – ideértve a Magyar Építész Kamarának és a Magyar Mérnöki Kamarának a kiviteli tervek elkészítésének tartalmi és formai követelményeire vonatkozó szabályzatait is – megfelelően elkészített, valamennyi szakágra kiterjedő kiviteli tervdokumentáció (a továbbiakban: „Kiviteli Tervek”) elkészítése. Tervező feladata a haszonanyag kimutatás készítése. A kiviteli tervnek alkalmasnak kell lennie a pontos, minden részletre kiterjedő kivitelezési ajánlat elkészítésére, és meg kell, hogy feleljen a 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. mellékletében foglaltaknak. A Tervező felel a tervezői költségvetési kiírás és költségbecslés teljeskörűségéért és pontosságáért. Tervező készíti el és felel a Beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, továbbá az építészeti-műszaki dokumentációkban foglaltaknak való megfelelőségéért. A Tervező a tételes költségvetési kiírást az egységesen alkalmazni rendelt költségvetési tételrendszerben készíti el. A Tervező eljár a tervezési szolgáltatások teljesítéséhez, valamint a Beruházás teljes körű megvalósításához szükséges valamennyi engedély, hatósági, szakhatósági hozzájárulás és állásfoglalás megszerzése érdekében. A Tervező közreműködik a Beruházásra vonatkozó építésügyi hatósági, szakhatósági eljárásokban és az érintett közművekkel, közszolgáltatókkal történő egyeztetésekben, a Megrendelő Beruházásra vonatkozó igényeinek megfelelően az engedély(ek), szakhatósági hozzájárulások és az érdekelt közművek hozzájárulásainak beszerzésében. Amennyiben Tervező jelen pontban meghatározott feladatainak ellátásához bármely hatóság, közmű, illetve közszolgáltató előtti eljárásra külön írásbeli meghatalmazás szükséges, Felek együttműködnek a szükséges meghatalmazás elkészítése, illetve rendelkezésre bocsátása céljából. A Tervező feladatát képezi továbbá a Beruházás megvalósításához szükséges minden további engedély kiadásához szükséges tervdokumentáció elkészítése a vonatkozó jogszabályok előírásainak megfelelően, valamint minden olyan tervezési feladat elvégzése, amely a hatósági vagy szakhatósági egyeztetések során előírásra kerül.
Interne Kennung: EKR001500882026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cigándi Tagintézmény
Beschreibung: A tervezés célja, egyúttal Nyertes Tervező feladata lesz a tervezési programban megadott műszaki paraméterek és igények alapján a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Cigándi Tagintézmény épületének részleges felújításának és korszerűsítésének megtervezése. A fejlesztéssel érintett Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Cigándi Tagintézménye Cigánd város kertvárosi részében található családi házas övezetben. Az ingatlan tereplejtési szempontból síknak tekinthető, rendezett. Az épület gázszilikát falazatú, kőporos vakolattal ellátott. A földszintes épületrész cserepeslemez, az emeletes épületrész szabvány palafedésű. Az intézmény egy épületegyüttesből áll. Szigetelés egyáltalán nincs az épületen, a nyílászáró csere korábban megtörtént. A felújítási munkák keretében a palafedés helyett cserepeslemez fedés készül harmonizálva a földszintes épületrész fedésével. A homlokzat 15 cm vastag kőzetgyapot szigeteléssel készül, szilikát vékonyvakolat felület védelemmel. Új függőeresz és lefolyó rendszer készül. A bejáratok fölé új előtető készül. Az emeleti részen eddig a konyhán keresztül lehetett megközelíteni a foglalkoztatót. Az átalakítás után közvetlenül lehet bemenni, elérni azt a helyiséget is. Az épületben az elektromos hálózat elavult, felújítása szükséges. A munkálatok végeztével az épület tisztasági festése is elkészül. A földszinti vizesblokk átalakításra kerül akadálymentes vizesblokká. Akadálymentesítés keretében kicserélésre kerül a bejárati ajtó, rámpa és parkoló készül telken belül. A földszinten kialakításra kerül egy új foglalkoztató, illetve a fejlesztő ajtajai is kicserélésre kerülnek, így a mozgásukban akadályozottak fogadása és fejlesztése egyszerűsödik. További részleteket a tervezési programban találhatók. Helyiségjegyzék: Az alábbi helyiségekben történik munkavégzés: emelet tervezett nettó m² felmért nettó m² foglalkoztató 11,05 foglalkoztató 11,05 konyha 8,16 konyha 10,13 mosdó 5,37 mosdó 5,37 közlekedő 4,82 közlekedő 2,89 iroda 18,15 iroda 18,25 előtér 3,56 előtér 3,56 iroda 12,09 iroda 12,09 iroda 24,64 iroda 24,75 lépcsőház 12,39 lépcsőház 12,25 földszint tornaszoba 30,73 tornaszoba 30,48 foglalkoztató 13,19 foglalkoztató 13,2 vizsgáló 10,63 vizsgáló 10,64 wc 2,32 wc 1,75 közlekedő 18,64 folyosó 7,26 foglalkoztató 7,85 közlekedő 18,45 foglalkoztató 15,64 wc 5,97 irattár 11,66 szélfogó 3,97 szélfogó 4,44 raktár 11,64 ak. mentes wc 4,36 iroda 16,52 Összesen 219,69 220,22 Az épület bruttó területe és építménymagassága nem változik. Telekterülete: 963 m² Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magában kell foglalnia valamennyi ajánlattevői kifizetési igényt. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell az összes, a teljesítés során a nyertes ajánlattevő részéről felmerülő költséget, továbbá minden járulékos költséget, amely Dokumentációban meghatározott feltételekkel a szerződés szerinti teljesítéséhez szükséges – függetlenül azok formájától és forrásától, pl. vám, különböző díjak és illetékek, utazási, nyomtatási, kommunikációs és szállásköltség stb. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az ajánlati ár a szerződés megkötésétől kötött, az csak a szerződésben meghatározott esetek fennállása esetén változhat. Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magába kell foglalni minden ajánlattevői kifizetési igényt.
Interne Kennung: EKR001500882026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: a) A Tervező közreműködése a kivitelezésére vonatkozó közbeszerzési eljárásban A Tervező - amennyiben a Tervező által készített Tervek vagy azok egy része alapján a kivitelezés megvalósítása érdekében a vállalkozó kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás(ok) a Megrendelő által utolsóként elfogadott végleges tervdokumentáció átadásától számított 2 éven belül megindításra kerül(nek) – köteles közreműködni a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás(ok) előkészítése és lefolytatása során, az Ábtv. 41. § (3) bekezdésében és a Műszaki Leírásban foglaltak szerint. A Tervező feladata a Tervező által készített Tervekkel, dokumentumokkal kapcsolatban a kiegészítő tájékoztatás kérdések megválaszolása, közreműködés a közbeszerzési dokumentumok összeállításában, kötelezettsége továbbá, hogy elkészítse a Tervek, valamint az általa kidolgozott más dokumentumok módosításait, kiegészítéseit. A Tervező ezen feladatait - a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás(ok) ütemezésére tekintettel - a Megrendelő által megadott megfelelő határidőn belül köteles ellátni. b) Tervezői művezetés és egyéb feladatok Tekintettel arra, hogy a kivitelezésre a 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet (továbbiakban: TSZR rendelet) 37. § szerinti döntés alapján kerülhet sor, Felek kifejezetten rögzítik, hogy a TSZR rendelet 45. § (1) bek. ca) pontjában meghatározott tervezői művezetést és a jelen opcióra vonatkozó feadatleírásban meghatározott egyéb feladatokat Megrendelő opciós jog keretében jogosult lehívni. Megrendelő a Tervező által készített Kiviteli Tervdokumentáció vagy annak egy része alapján megvalósuló későbbi kivitelezési szerződés hatálybalépésétől számított 60. napot megelőzően, de legkésőbb Tervező tervezési feladatai vonatkozásában az utolsó teljesítésigazolás kiállításától számított 3 éven belül élhet opciós jogával. Az opciós feladat megrendelése esetén Tervező a Vállalkozási Szerződés hatályba lépésétől, vagy – ha ez későbbi időpontra esik – az opciós jog gyakorlásától kezdődően a kivitelezési szerződésre vonatkozó jótállási időtartam végéig köteles a tervezői művezetés és egyéb feladatokat ellátni. A tervezői művezetés körében a Tervező feladata különösen, hogy szakmai tudásával, tapasztalatával az építészeti-műszaki és a kivitelezési dokumentáció szerinti, határidőben történő megvalósítást elősegítse, valamint, hogy a záradékolt építészeti-műszaki dokumentációtól vagy a kivitelezési dokumentációtól való eltéréshez az építész tervezői nyilatkozat szükségességét megállapítsa, azt dokumentálja és az e-építési naplóban rögzítse. A 191/2009. (IX. 15.) Kormányrendelet (továbbiakban: Épkiv. rendelet) 15. § (3) bekezdésére tekintettel Megrendelő kifejezetten rögzíti, hogy Tervező nem végezhet felelős műszaki vezetői tevékenységet a tárgyi projekt későbbi megvalósítása (kivitelezése) során. Tervező a kivitelezési szerződés teljesítése során köteles a beruházást megvalósító kivitelezővel együttműködni, a tervezői művezetéssel kapcsolatos feladatait oly módon ellátani, a szükséges szakembereket a meghirdetésre kerülő heti kooperációkon való részvétellel, valamint további olyan gyakorisággal biztosítani, hogy ezzel ne veszélyeztesse az építési beruházás határidőben történő befejezését. Amennyiben Tervező és az építési beruházás kivitelezője között a tervezői művezetéssel kapcsolatos feladatok teljesítése tekintetében bármilyen vitás helyzet merül fel, köteles ezt Megrendelő részére haladéktalanul jelezni és a Megrendelő utasításainak megfelelően eljárni. c) Megvalósulási tervek elkészítése Tekintettel arra, hogy a kivitelezésre a 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet (továbbiakban: TSZR rendelet) 37. § szerinti döntés alapján kerülhet sor, Felek kifejezetten rögzítik, hogy a TSZR rendelet 45. § (1) bek. db) pontjában meghatározott megvalósulási tervet Megrendelő opciós jog keretében jogosult lehívni. Megrendelő a Tervező által készített Kiviteli Tervdokumentáció vagy annak egy része alapján megvalósuló későbbi kivitelezési szerződés hatálybalépésétől számított 60. napot megelőzően, de legkésőbb Tervező tervezési feladatai vonatkozásában az utolsó teljesítésigazolás kiállításától számított 3 éven belül élhet opciós jogával. Az opció lehívása esetén Tervező köteles elkészíteni a megvalósulási terveket, továbbá köteles az ebben a körben a Megrendelő által kért magyarázatokat, felvilágosításokat, továbbá a Megrendelő által kért adatszolgáltatásokat megadni. A Felek rögzítik, hogy e feladatok teljesítése nem a tervezői művezetés körében történik.
Los: LOT-0002
Titel: Ózdi Tagintézmény
Beschreibung: A fejlesztéssel érintett Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Ózdi Tagintézménye Ózd belvárosában található. A szakszolgálat által használt épület műemlék környezetben található, földszint + emelet, tégla falazatú kőporos vakolattal. Homlokzati nyílászárókat az elmúlt években kicserélték. Az épület magastetős része pala fedésű. Jelen projekt keretében a meglévő kubatúrával azonos új cserépfedés készül. A teljes épület homlokzati hőszigetelése szükséges. A belső elektromos hálózat felújításra kerül. A munkával érintett helyiségek tisztasági festést kapnak. A földszinti folyosón négy termen kicserlésre kerül az ajtó saroktokosra. Raktár és fejlesztőszoba összenyitásával nagyobb alapterületű helyiség lesz. Ezen termek lehetővé teszik a mozgásukban korlátozottak fogadását fejlesztését a földszinten. Az önkormányzat segítségével kijelölésre került az akadálymentes parkoló. Az épület bejárati ajtaját ki kell cserélni, mert nem megfelelő a tok belmérete. A földszinti raktár és férfi wc előtér átalakításra kerül, itt kerül kialakításra az akadálymentes vizesblokk. A mozgáskorlátozott ellátottak emeletre való feljutáshoz lépcsőlift beszerzése, beszerelése szükséges. További részleteket a tervezési programban találhatók. Helyiségjegyzék: Az alábbi helyiségekben történik munkavégzés: Földszint jelenlegi állapot nettó alapterület tervezett nettó alapterület fejlesztő 1 22,52 m² fejlesztő 1 22,52 m² fejlesztő 2 21 m² fejlesztő 2 21 m² fejlesztő 3 21,75 m² fejlesztő 3 21,75 m² fejlesztő 4 21,25 m² fejlesztő 4 21,25 m² folyosó 28,87 m² folyosó 28,87 m² pszichológia 15 m² pszichológia 15 m² logopédia 13,2 m² logopédia 13,2 m² logopédia 2 12 m² logopédia 2 12 m² logopédia 3 11,73 m² logopédia 3 11,73 m² előtér 31,63 m² előtér 31,63 m² szélfogó 10,4 m² szélfogó 10,4 m² pince lejáró 5,33 m² pince lejáró 5,33 m² lépcsőház 14,75 m² lépcsőház 14,75 m² porta 5,77 m² porta 5,77 m² fejlesztő 2 5,63 m² fejlesztő 15,32 m² fejlesztő 1 9,32 m² akm wc 4,61 m² raktár 3,97 m² raktár 3,42 m² wc ffi előtér 5,43 m² wc ffi előtér 2,2 m² wc ffi 10,66 m² wc ffi 9,94 m² wc női előtér 4,36 m² wc nő előtér 4,36 m² wc női 2 m² wc női 2 m² Emelet iroda 15 m² iroda 15 m² közlekedő 73,1 m² közlekedő 73,1 m² nagyterem 87,63 m² nagyterem 87,63 m² nagyterem 2 29,9 m² nagyterem 2 29,9 m² iroda 12,97 m² iroda 12,97 m² iroda 14,82 m² iroda 14,82 m² iroda 9,53 m² iroda 9,53 m² teakonyha 13,72 m² teakonyha 13,72 m² wc ffi 1,29 m² wc ffi 1,29 m² wc előtér 3,3 m² wc előtér 3,3 m² wc női 2,2 m² wc női 2,2 m² lépcsőház 20,54 m² lépcsőház 20,54 m² 560,57 m² 561,05 m² Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magában kell foglalnia valamennyi ajánlattevői kifizetési igényt. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell az összes, a teljesítés során a nyertes ajánlattevő részéről felmerülő költséget, továbbá minden járulékos költséget, amely Dokumentációban meghatározott feltételekkel a szerződés szerinti teljesítéséhez szükséges – függetlenül azok formájától és forrásától, pl. vám, különböző díjak és illetékek, utazási, nyomtatási, kommunikációs és szállásköltség stb. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az ajánlati ár a szerződés megkötésétől kötött, az csak a szerződésben meghatározott esetek fennállása esetén változhat. Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magába kell foglalni minden ajánlattevői kifizetési igényt.
Interne Kennung: EKR001500882026/2
Los: LOT-0003
Titel: Sárospataki Szakértői Bizottság Tagintézmény
Beschreibung: A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Sárospataki Szakértői Bizottság által használt épület műemlék környezetben található. Falazata kis és nagyméretű téglafal kőlábazat + cementvakolat. A felújítás-átalakítás során a homlokzati nyílászárók kicserélésre kerülnek figyelembe véve a műemléki környezetet. A jelenlegi főbejárati lépcső elbontásra kerül, és a bejárat áthelyezésre kerül a fedett gang oldalára. Az utcai homlokzatnál csepegő járda készül. A bejárat fölé előtető kerül. Új akadálymentes-, ügyfél-, és személyzeti vizesblokk kerül kialakításra. További részleteket a tervezési programban találhatók. Helyiségjegyzék: Az alábbi helyiségekben történik munkavégzés: jelenlegi állapot nettó m² tervezett nettó m² iroda 22,27 iroda 22,27 titkárság 18,42 titkárság 18,42 foglalkoztató 27,08 foglalkoztató 27,08 szélfogó 4,36 szélfogó 4,36 váró 21,54 váró 21,54 foglalkoztató 15,66 foglalkoztató 15,66 közlekedő 9,57 közlekedő 9,68 wc 5,6 férfi wc 5,07 előtér 3,82 folyosó 9,53 foglalkoztató 18,13 foglalkoztató 17,94 teakonyha 6,48 ak. mentes wc 4,4 közlekedő 4,41 wc 2,57 raktár 7,32 vizsgáló 12,77 orvosi 14,61 teakonyha 6,27 közlekedő 5,11 összesen 179,27 182,67 Az épület bruttó területe és építménymagassága nem változik. Telekterülete: 431 m² Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magában kell foglalnia valamennyi ajánlattevői kifizetési igényt. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell az összes, a teljesítés során a nyertes ajánlattevő részéről felmerülő költséget, továbbá minden járulékos költséget, amely Dokumentációban meghatározott feltételekkel a szerződés szerinti teljesítéséhez szükséges – függetlenül azok formájától és forrásától, pl. vám, különböző díjak és illetékek, utazási, nyomtatási, kommunikációs és szállásköltség stb. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az ajánlati ár a szerződés megkötésétől kötött, az csak a szerződésben meghatározott esetek fennállása esetén változhat. Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magába kell foglalni minden ajánlattevői kifizetési igényt.
Interne Kennung: EKR001500882026/3
Los: LOT-0004
Titel: Sárospataki Tagintézménye
Beschreibung: A fejlesztéssel érintett Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Sárospataki Tagintézménye Sárospatak város belvárosi részében található, műemléki környezetben. Egyszintes, részben alápincézett épület, mely ifj. Telepy Miklós tervei alapján 1921-1922-ben épült. Az épület tégla falazatú, kőlábazatú, a tető félnyereg fémlemezfedéssel. Az épületbe 2 helyen lehet lépcsőn bejutni. A homlokzati nyílászárók faszerkezetűek, részben megtörtént a cseréjük (6db). Szükséges a belső átalakítás, hogy a megnövekedett feladat ellátás miatt több foglalkoztató legyen. A terven szereplő 5/1 és 5/2 foglalkoztató mobil válaszfallal kerül elválasztásra, hogy összenyitható legyen. A program keretében kicserélésre kerülnek a homlokzati nyílászárók. Az elöregedett fémlemez fedés helyett új készül, a használaton kívüli kémények teljes visszabontásával. Függőeresz és lefolyó csatorna kicserélésre kerül. A belső udvarra történő kijárat áthelyezésre kerül, így a pincébe való lejutás egyszerűsödik. A jelenlegi lejárat feltöltésre kerül s így nagyobb területet lehet használni biztonságosan az udvaron. A belső udvari homlokzat felújításra kerül 15 cm eps hőszigetelőrendszer és szilikát vékonyvakolattal. Az utcai lépcső támfal szerkezete, és bejárati boltív szerkezeti megerősítése szükséges. Lépcsőkorlát átalakítása szükséges. Akadálymentes vizesblokk készül. Az épületbe történő bejutáshoz lépcsőjáró beszerzése, szerelése szükséges. További részleteket a tervezési programban találhatók. Helyiségjegyzék: Az alábbi helyiségekben történik munkavégzés: jelenlegi állapot nettó m² tervezett nettó m² vezetői iroda foglalkoztató 29,32 iroda 29,78 közlekedő 17,73 folyosó 11,67 foglalkoztató 10,8 foglalkoztató 11,86 folyosó 8,6 nevelői 16,82 teakonyha 17,14 titkárság 20,03 mosdó 2,14 szélfogó 2,65 wc 1,44 wc/mosdó 5,27 titkárság 15,83 irattár 4,09 folyosó 19,96 folyosó 18,87 mosogató 1,25 foglalkoztató 17,06 foglalkoztató 14,35 foglalkoztató 17,07 foglalkoztató 14,52 foglalkoztató 9,11 iroda 17,74 váró 8,25 wc 1,42 belépő 7,1 tároló 1,14 akm wc 3,37 belépő 6,97 foglalkoztató 12,95 mozgásfejlesztő 29,07 foglalkoztató 15,97 összesen 206,42 211,92 Az épület bruttó területe és építménymagassága nem változik. Telekterülete: 1257 m² Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magában kell foglalnia valamennyi ajánlattevői kifizetési igényt. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell az összes, a teljesítés során a nyertes ajánlattevő részéről felmerülő költséget, továbbá minden járulékos költséget, amely Dokumentációban meghatározott feltételekkel a szerződés szerinti teljesítéséhez szükséges – függetlenül azok formájától és forrásától, pl. vám, különböző díjak és illetékek, utazási, nyomtatási, kommunikációs és szállásköltség stb. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az ajánlati ár a szerződés megkötésétől kötött, az csak a szerződésben meghatározott esetek fennállása esetén változhat. Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magába kell foglalni minden ajánlattevői kifizetési igényt.
Interne Kennung: EKR001500882026/4
Los: LOT-0005
Titel: Sátoraljaújhelyi Tagintézmény
Beschreibung: A fejlesztéssel érintett Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Sátoraljaújhelyi Tagintézménye Sátoraljaújhely város kertvárosi részében található családi házas övezetben. Az ingatlan tereplejtési szempontból síknak tekinthető, rendezett. Az épület 2026. januárig bölcsődeként üzemelt. A nyílászárók jelenleg korszerűtlen fa nyílászárók, hőszigeteletlen üvegezéssel. Homlokzati hőszigetelés a tervezés előkészítésekor nincs az épületen. A tető cserépfedéses nyeregtető. Tekintettel arra, hogy az önkormányzat által beadott TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BO1-2022- 00018 pályázat keretében az energetikai felújítás nagy részben megvalósul, a TOP_Plusz-3.4.1.-23 Fenntartható humán infrastruktúra pályázat keretében szükséges a tető felújítása, a héjazat cseréje szükség esetén a napelem és a födém szigetelés ideiglenes eltávolításával. Az önkormányzati pályázat keretben 2026. december 31-ig felszerelik a tetőre a napelemeket, amelyeket a tetőfelújítás során szakszerűen le kell szerelni, majd a héjazat csere után szakszerűen visszaszerelni. A tervezői költségvetésben ezt a tételt külön soron szükséges szerepeltetni. Az ingatlan műemlék történeti táj és világörökségi védettség alatt áll, a héjazat típusa miatt előzetes egyeztetés szükséges a helyi főépítésszel! Az intézmény belső terei is jelentős strukturális átalakításon esnek át a hatékonyabb helykihasználás érdekében. Három nagyobb, körülbelül 40-50 m²-es helyiséget modern térelválasztó falakkal kisebb egységekre osztunk fel, így alakítva ki az új igazgatói irodát, a titkárságot és a fejlesztő szobákat, amelyekbe szabványos (100/210-es) ajtók kerülnek beépítésre. Ezzel párhuzamosan racionalizáljuk a meglévő, jelenleg túlméretezett mosdókapacitást: a felesleges vizesblokkok egy részét megszüntetjük, és a helyükön új funkcióként logopédiai foglalkoztatókat hozunk létre. A mellékletek között szerepel az épület alaprajza a jelenlegi helyiségekkel és egy tervezet a leendő állapot ábrázolásáról. Az önkormányzati projekt keretében a nyílászáró csere után egyúttal az ablakok, ajtó körül a helyreállítást elvégzik, ebben a pályázatban az ablakkeretek körüli kb 20 cm kivételével a helyiségekben teljes tisztasági festést végzünk. Az épületen kívül pedig a fizikai akadálymentesítés részeként egy dedikált akadálymentes parkolóhelyet alakítunk ki. Helyiséglista ssz. megnevezés alapterület (nettó m²) 1 szélfogó 12 2 közlekedő 59,04 3 közlekedő 6,34 4 mosdó 2,4 5 wc 1,6 6 teakonyha 4,5 7 projekt iroda 15,56 8 tanterem 38,45 9 tanterem 37,58 10 tanterem 49,62 11 ffi öltöző 13,05 12 mosdó, zuhanyzó 9,64 13 wc 1,26 14 közlekedő 11,67 15 zuhanyzó 5,98 16 női wc 6,75 17 ffi wc 10,97 18 wc 1,35 19 női öltöző 7,2 20 mosdó, zuhanyzó 6,8 21 ak. mentes wc 4,41 22 iroda 12,8 23 takarítószeres 3,1 24 mosókonyha 10,69 25 kazánház 10,48 26 előadóterem 53,99 Összesen nettó 397,23 Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magában kell foglalnia valamennyi ajánlattevői kifizetési igényt. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell az összes, a teljesítés során a nyertes ajánlattevő részéről felmerülő költséget, továbbá minden járulékos költséget, amely Dokumentációban meghatározott feltételekkel a szerződés szerinti teljesítéséhez szükséges – függetlenül azok formájától és forrásától, pl. vám, különböző díjak és illetékek, utazási, nyomtatási, kommunikációs és szállásköltség stb. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az ajánlati ár a szerződés megkötésétől kötött, az csak a szerződésben meghatározott esetek fennállása esetén változhat. Az ajánlatok kidolgozásakor vegyék figyelembe, hogy az ajánlati árnak teljes körűnek kell lennie, vagyis magába kell foglalni minden ajánlattevői kifizetési igényt.
Interne Kennung: EKR001500882026/5
655255-2026 - Competition
Hungary – Architectural, engineering and planning services – BAZVM PSZ tagintézményeinek fejl.-tervezés-TOP_PL
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: EKR001500882026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Cigándi Tagintézmény
Internal identifier: EKR001500882026/1
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services
Options:
Lot: LOT-0002
Title: Ózdi Tagintézmény
Internal identifier: EKR001500882026/2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: EKR001500882026/3
Lot: LOT-0004
Title: Sárospataki Tagintézménye
Internal identifier: EKR001500882026/4
Lot: LOT-0005
Title: Sátoraljaújhelyi Tagintézmény
Internal identifier: EKR001500882026/5