655315-2026 - Wettbewerb
Polen – Hausmüllbeseitigung – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki”. 2. Zamówienie składa się z 2 części: 1) Część nr 1: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki w roku 2027: zakres i sposób realizacji zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – załącznik nr 7a do SWZ oraz istotne postanowienia umowy – załącznik nr 4a do SWZ. 2) Część nr 2: Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych dostarczanych selektywnie przez właścicieli nieruchomości z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki w roku 2027: zakres i sposób realizacji zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – załącznik nr 7b do SWZ oraz istotne postanowienia umowy – załącznik nr 4b do SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 7a i 7b do SWZ - opis przedmiotu zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki w roku 2027
Beschreibung: Zamówienie obejmuje w szczególności: 1) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Tomaszów Mazowiecki; 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe; 3) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z placówek oświatowych oraz świetlic wiejskich; 4) Wyposażenie właścicieli nieruchomości w pojemniki do gromadzenia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych; 5) Wyposażenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe w worki do zbierania selektywnie odpadów komunalnych. 6) Wyposażenie placówek oświatowych i świetlic wiejskich w pojemniki do gromadzenia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (dla frakcji tj.; papier i tektura, tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe, szkło, bioodpady).
Los: LOT-0002
Titel: Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych dostarczanych selektywnie przez właścicieli nieruchomości z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki w roku 2027
Beschreibung: 1) Usługa utworzenia PSZOK, jego obsługa oraz zbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki będzie realizowana zgodnie z: a) obowiązującymi przepisami prawa, a zwłaszcza ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.): oraz przepisami rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2020 r. poz. 10), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2025 r. poz. 647 ze zm.). b) obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Tomaszów Mazowiecki. c) Rodzaj odpadów przyjmowanych w PSZOK-u: 1) papier i tektura; 2) metale; 3) tworzywa sztuczne; 4) szkło; 5) opakowania wielomateriałowe; 6) przeterminowane leki i chemikalia; 7) odpady niebezpieczne; 8) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek; 9) zużyte baterie i akumulatory; 10) meble i inne odpady wielkogabarytowe; 11) zużyte opony od pojazdów osobowych – w ilości do 4 sztuk od jednej nieruchomości; 12) odpady budowlane i rozbiórkowe – w ilości do 1 m3 od jednej nieruchomości; 13) tekstylia i odzież; 14) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Szacowana ilość odpadów została wskazana w załączniku nr 2b do SWZ (formularz wyceny)