655328-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen im Energiebereich – Energiatodistusten laadinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Energiatodistusten laadinta
Beschreibung: Turun kaupungin konsernihallinnon hankintapalvelut pyytää tarjouksia tilapalveluiden puolesta energiatodistusten laatimisesta noin 150 olemassa olevalle kohteelle. Hankinnan kohteesta on tarkemmin kerrottu liitteessä 1 palvelukuvaus. Valitaan yksi palveluntuottaja.
Interne Kennung: 4240-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamuotona käytetään avointa menettelyä. Kyseessä on EU-kynnysarvon ylittävä hankinta. Hankinnasta on lähetetty ilmoitus www.hankintailmoitukset.fi julkaistavaksi EU:n viralliseen lehden (EUVL) täydennysosassa (S-osa) sekä Tenders Electronic Daily (TED)-tietokannassa EU:n laajuisesti. Tarjouspyyntö on julkaistu internetissä Tarjouspalvelu.fi -toimittajaportaalissa.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71314300 Beratung im Bereich Energieeinsparung
5. Los
Los: LOT-0000
655328-2026 - Competition
Finland – Energy and related services – Energiatodistusten laadinta
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Energiatodistusten laadinta
Internal identifier: 4240-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71314000 Energy and related services
Additional classification (cpv): 71314300 Energy-efficiency consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000