65539-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Bauarbeiten – Wykonanie robót budowlano-­montażowych wraz z konserwacją i serwisowaniem zainstalowanych urządzeń dla zadania: Budowa budynku magazynowo-­warsztatowego w Warszawie.
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie robót budowlano-­montażowych wraz z konserwacją i serwisowaniem zainstalowanych urządzeń dla zadania: Budowa budynku magazynowo-­warsztatowego w Warszawie.
Beschreibung: Powód modyfikacji umowy: Potrzeba realizacji dodatkowych robót budowlanych, usług lub dostaw przez pierwotnego wykonawcę. Opis: Na podstawie SIWZ ­ 79/2019 Rozdział XXIX ust.1 pkt 10 ppkt a) oraz ust. 9 zmiana wysokości wynagrodzenia kosztorysowego (zmniejszenie lub zwiększenie) w przypadku gdy: a) zmiana dotyczy realizacji dodatkowych robót budowlanych nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile zostały spełnione łącznie następujące warunki: ­ zmiana wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub interoperacyjności sprzętu, usług lub instalacji, zamówionych w ramach zamówienia podstawowego, ­ zmiana wykonawcy spowodowałaby istotną niezgodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla zamawiającego, 9. W przypadku wystąpienia okoliczności, realizacji dodatkowych robót budowlanych, rozliczenie ich nastąpi na podstawie wykonanego przez wykonawcę, zaakceptowanego przez zamawiającego kosztorysu ofertowego. Zamawiający może wnieść sugestie i uwagi, które po uzgodnieniu przez strony powinny zostać uwzględnione w kosztorysie. Wykonawca do wyceny stosuje czynniki cenotwórcze cen jednostkowych zgodnie z kosztorysem przetargowym. Niezbędne jest wyrażenie zgody przez zamawiającego w formie zatwierdzonego protokołu konieczności. Opis modyfikacji: Wykonanie robót dodatkowych w branży budowlanej obejmujące wykonanie i montaż nakładek progów pod bramami garażowymi, posadowienia koryta odwodnieniowego, wykonanie izolacji termicznej HPS na stropie piwnicy, wypełnienie szczeliny dylatacyjnej konstrukcji budynku styrodurem, wykonanie trzpieni i wieńcy w ścianach murowych, wykonanie pasów ppoż. Wartość robót dodatkowych dla zadania 1451: 1 072 397,19 zł netto
Vorherige Bekanntmachung: 348045-2020
Interne Kennung: 79/2019
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie robót budowlano­-montażowych wraz z konserwacją i serwisowaniem zainstalowanych urządzeń dla zadania: Budowa budynku magazynowo­-warsztatowego w Warszawie.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektowo­kosztorysową, opracowaną dla zadania „Budowa budynku magazynowo­warsztatowego w Warszawie wraz z konserwacją i serwisowaniem zainstalowanych urządzeń”. 2. Charakterystyka robót stanowiących przedmiot zamówienia: Zakres prac do wykonania w ramach zadania, obejmuje roboty branży budowlanej, elektrycznej, sanitarnej, drogowej i teletechnicznej. Realizacja robót – w oparciu o prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. 1) W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi: a) rozbiórka kolidujących z inwestycją 4 budynków; b) przebudowa istniejącego budynku do funkcji określonych w dokumentacji; c) budowa nowego budynku o funkcji warsztatowo­magazynowej o pow. zabudowy 4561,1 m2 ; d) budowa nowego budynku garażowego; e) wykonanie instalacji i przyłączy obiektów do sieci w branży elektrycznej, sanitarnej telekomunikacyjnej; f) budowa układu drogowego i innych obiektów towarzyszących (m. in. ogrodzenia, parkingi, oświetlenie zewnętrzne); g) szkolenie pracowników; h) wykonanie wszystkich prac/czynności towarzyszących koniecznych do prawidłowego zrealizowania umowy, a nie przewidzianych w projektach; i) uzyskanie wszelkich decyzji, zawiadomień, pozwoleń, uzgodnień, oświadczeń, postanowień, certyfikatów niezbędnych do oddania obiektu do użytkowania; j) opracowanie wykazu środków trwałych i dowodów urządzeń; k) wykonawca w ramach złożonej oferty zapewni bezpłatny 12 miesięczny serwis gwarancyjny i konserwację zapewniający utrzymanie przedmiotu umowy w ciągłym ruchu, począwszy od dnia dokonania odbioru końcowego i przekazania do eksploatacji; l) rozruch technologiczny zainstalowanych instalacji i urządzeń; m) zapewnienie kierownika budowy i kierowanie robotami budowlanymi; n) wykonanie wszystkich wymaganych pomiarów instalacji i analiz (w szczególności pomiarów przepływów, wielkości elektrycznych itp.); o) przeprowadzenie niezbędnych prób sprawdzających prawidłowe funkcjonowanie instalacji, urządzeń, itp. wraz z udokumentowaniem ich wyników; p) wykonanie dokumentacji powykonawczej; q) opracowanie: instrukcji eksploatacji wykonanych instalacji, instrukcji obsługi wszystkich elementów składowych instalacji, instrukcji techniczno­ruchowej, niezbędnych schematów instalacyjnych w formie tablic; r) opracowanie dowodów urządzeń; s) wykonanie powykonawczej inwentaryzacji schematycznej obiektów budowlanych, sporządzenie oddzielnie dla każdego obiektu rzutów poziomych każdej kondygnacji naziemnej i podziemnej z naniesieniem numerów pomieszczeń oraz zestawieniem powierzchni i kubatury. Inwentaryzacja powykonawcza powinna być sporządzona na podstawie rzeczywistych pomiarów wykonanych po zakończeniu prac budowlanych w oparciu o Polską Normę PN­ISO 9836:1997 i obejmować prawidłową powierzchnię: ogólną, użytkową, usługową i podatkową. Rzuty kondygnacji z właściwą numeracją pomieszczeń powinny być sporządzone i podpisane przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia; t) w okresie gwarancyjnym wykonawca jest zobowiązany do wykonywania w ramach zaproponowanej ceny (przez okres 12 miesięcy) przeglądów kwartalnych oraz jednego przeglądu rocznego. Dopuszcza się połączenie przeglądu rocznego z kwartalnym. Przeglądy będą realizowane zgodnie z wymaganiami normy obronnej NO­04­A004­8 Obiekty wojskowe część 8: Eksploatacja. Wykonawca zobowiązuje się do podjęcia napraw w ciągu 4 godzin od powiadomienia; u) opracowanie instrukcji bezpieczeństwa i scenariusza pożarowego; v) wykonawca zobowiązany jest dostarczyć na czas realizacji wykonania robót budowlanych objętych niniejszym postępowaniem dwóch kontenerów: biurowego i sanitarnego w celu zapewnienia stosownych warunków i miejsc pracy na placu dla przedstawicieli inwestora – inspektorzy nadzoru branżowego inni przedstawiciele inwestora, projektanci biura projektów, które opracowało dokumentację techniczną dla zadania itp. Wykonawca lub podwykonawca zobowiązuje się, że pracownicy wykonujących czynności związane z realizacją robót w zakresie branży: budowlanej, elektrycznej, sanitarnej, drogowej i telekomunikacyjnej będą w okresie realizacji robót zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2014 r., poz. 1502 z późn. zm.). W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności i związane z realizacją robót w zakresie branży: budowlanej, elektrycznej, sanitarnej, drogowej i telekomunikacyjnej. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny; b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów; c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.