655402-2026 - Ergebnis
Ungarn – Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen – Meglévő épület felújításának tervezése
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Meglévő épület felújításának tervezése
Beschreibung: Budapest Főváros XV. Kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota Önkormányzata közbeszerzési eljárást ír ki az Észak-Pesti Kórház 33. jelű épület (cím: 1158 Budapest, Őrjárat utca 1-5. szám, Hrsz: 82285), jelenleg használaton kívüli épületének társasházzá történő átalakításának tervezésére. Fő feladatok: Előkészítő, engedélyezési és kiviteli tervdokumentáció készítése, tételes árazott/árazatlan költségvetési kiírás készítése, illetve építési engedélyezési eljárás lefolytatása. Részletesen felhívás „A közbeszerzés leírása” rovatában és a műszaki leírásban (Tervezési program).
Vorherige Bekanntmachung: 234900-2026
Interne Kennung: EKR000506962026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kbt. 81. §-a szerinti nyílt eljárás. Értékelés: Kbt. 76. § (2) bekezdés b) pontj szerinti legjobb ár-érték arány.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Előkészítő, engedélyezési és kiviteli tervdokumentáció, tételes árazott/árazatlan költségvetési kiírás készítése, építési engedélyezési eljárás lefolytatása, az alábbi főbb mutatók szerint: Az Észak-Pesti Kórház 33. jelű épület jelenleg használaton kívüli (az épület alapterülete cca: 4600 m2) épületében szintenként 4 db 1 szobás és 6 db 2+½ szobás lakás helyreállítása, azaz az 5 szintre összesen 20 db 1 szobás és 30 db 2+½ szobás lakás tervezendő. Az alagsorban minden lakáshoz tároló, valamint közös gépészeti, gondnoki helyiség is tervezendő. A helyreállítás lényeges feladata az épület tartószerkezeti, hő- és akusztikai hiányosságainak korrigálása, továbbá a lépcsőházi magon belül kétirányba kiszolgáló lift tervezése a szükséges statikai merevítések megoldásával. Az épület környezetének rendezése, a telken belüli zöldfelületek megújítása is a tervezési feladat része. A közmű szolgáltatók elvi nyilatkozatainak figyelembe vételével új közműkapcsolat kiépítése és tervezése szükséges: víz, szennyvíz, elektromos, gyengeáram, hírközlés, térvilágítás. Az épület felújításával egyidejűleg a közvetlen környezetét is rendezni kell, gépkocsibehajtó, parkolók, zöldterület kialakításával. Az épületfizikai szakvéleményben kidolgozott változatokból a preferált műszaki megoldás a függőfolyosó átalakítási lehetőségei közül az F-8 jelű „meglévő erkélyszerkezet bontása, új erkélylemez építése keretes acélszerkezettel az eredeti szerkezetről függesztve és alátámasztva, trapézlemezes betonlemezzel” megoldás. Az erkély átalakítási lehetőségei közül pedig, az E-1 jelű „meglévő erkélylemez bontása, a meglévő gerendakonzol marad, új erkélylemez építése, hőszigeteléssel burkolva” megoldás a támogatott. A fenti tervezési munkák során építési engedélyezési eljárást is le kell folytatni. Az ehhez szükséges Országos Tervtanácsi hozzájárulás és Építési engedély beszerzése a feladat részét képezi, az engedélyezési tervdokumentáció, valamint a kiviteli tervdokumentáció generáltervezési feladatainak elkészítésével. A generáltervezés kiterjed a létesítmény megvalósíthatóságához szükséges építészeti, energetikai, tartószerkezeti, gépészeti (víz-csatorna, hűtés-fűtés, szellőzés, közműépítési), akusztikai, épületvillamossági (erős és gyengeáram, biztonságtechnika), gépkocsibehajtó, parkolók, tájépítészeti, tűzvédelmi tervezési feladatainak elkészítésére. - A tárgyi épület engedélyezési és kiviteli tervdokumentációja meg kell feleljen a 2023. évi C. törvény, a 280/2024. (IX.30.) Korm.rendelet, a 9/2023. (V.25.) ÉKM rendelet, a 191/2009. (IX.15.) Korm.rendelet, a 60/2003. (X.20.) ESzCsM rendelet, valamint az egyéb vonatkozó jogszabályokban foglaltaknak. - A Tervező - az építési engedélyezési tervdokumentáció részeként tervezői költségbecslést is készít. Tulajdonosi egyeztetés és jóváhagyás után elvégzi az építéshatósági engedélyezéshez szükséges dokumentumok ÉTDR rendszeren keresztüli feltöltését, valamint az ezzel kapcsolatos egyeztetések, ügyintézések illetékes hatóságoknál, közműszolgáltatóknál történő lefolytatását. - elkészíti a beruházás megvalósításához szükséges engedélyezési terveket és beszerzi az engedélyeket. (út, behajtók, közművek, veszélyes hulladék tárolási engedély stb.) - a 191/2009. (IX.15.) Korm.rendelet szerinti tervdokumentációt köteles szolgáltatni. - az összeállított kiviteli tervdokumentációknak alkalmasnak kell lennie a Megrendelő, vagy megbízottja által lebonyolításra kerülő közbeszerzési ajánlatkéréshez. A tervdokumentációnak tartalmaznia kell az ajánlatkéréshez és a munkálatok megvalósításához szükséges összes olyan információt, amely a kivitelezési ajánlattételhez szükséges. Ezzel összefüggésben a Tervező köteles nyilatkozatot kiadni a műszaki dokumentáció 322/2015. (X.30.) Korm.rendelet szabályainak való megfelelőségéről. - feladata a szükséges tervezői egyeztetések lefolytatása, dokumentálása a beruházás kapcsán érintett szakhatóságokkal, közmű üzemeltetőkkel, a közútkezelővel, a kerületi és szükség esetén a fővárosi főépítésszel, az építéshatósággal. - az elvégzendő tervezési feladatokkal és engedélykérelemmel összefüggő közműszolgáltatói engedélyek beszerzése. - a kiviteli dokumentáció részeként köteles tételes árazatlan költségvetési kiírást és tervezői árazott költségvetést készíteni, a megvalósításhoz kapcsolódó közbeszerzési ajánlatkérés elindításához és a munkálatokhoz szükséges fedezet meghatározásához. - Tervismertetés az előkészítés-, engedélyezési- és kiviteli tervezési folyamat során legalább, dokumentációként két-két alkalommal, az építtető meghívására kötelező részvétel esetleges további egyeztetéseken és lakossági fórumon. - Az Előkészítő munkarészt, Engedélyezési tervet 1 db papír, valamint 1 db digitális példányban (pendrive), a Kivitelezési tervet 2 db papír, valamint 1 db digitális példányban (pendrive) kell szállítani. - Tervezői közreműködés a kivitelező kiválasztására kiírandó közbeszerzési eljárás során a műszaki dokumentációval kapcsolatban felmerülő ajánlattevői kérdések megválaszolásában. - A Tervező feladatát képezi továbbá minden a jelen szerződés tárgyához tartozó – előre nem látható – tervezési feladat elvégzése, amelyet az illetékes hatóság előír és a létesítmény rendeltetésszerű használatához szükséges. A tervezés részletesebb műszaki tartalmát a műszaki leírás tartalmazza. A Tervező köteles a 235/2024. (VIII.8.) Korm.rendelet 13. § (1) bekezdés f) pontja szerinti környezetvédelmi követelményt jól elkülöníthetően és lehatárolhatóan megtervezni a műszaki leírásban és tervlapokon önálló tervfejezetként. A környezetvédelmi követelmény kidolgozásának/alkalmazásának legfőbb szempontjai: -Kézmosó csaptelepek maximális vízátbocsátása: ≤ 6 l/perc -Zuhanyfej maximális vízátbocsátása: ≤ 8 l/perc -WC-k (beleértve a WC-egységeket, -csészéket és öblítőtartályokat) max. vízfelhasználása: ≤ 6 l (teljes öblítés) / 3 l (átlagos öblítés) -Piszoárok max. vízfelhasználása: ≤ 2 l/csésze/óra -Az öblítéses piszoárok maximális teljes öblítési vízmennyisége ≤ 1 l
Interne Kennung: EKR000506962026/1
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Tervezői művezetés biztosítása Teljesítési határidő a tervezői művezetés kapcsán: építőipari kivitelezési tevékenység kezdő napjától (építési munkaterület átadása) az építőipari kivitelezési tevékenység befejezéséig (átadás-átvételi eljárás teljes körű lezárásáig) terjedő időszakban legfeljebb 150 mérnökóra erejéig. A Tervező köteles a kooperációkon, illetve a tervezői művezetés során felmerülő tervezői kérdésekre 3 munkanapon belül írásban, illetve az építési naplóba történő bejegyzéssel választ, megoldást adni, a kooperációra való meghívása esetén a kooperációs megbeszéléseken személyesen részt venni, illetve amennyiben ez szükséges, úgy a tervdokumentációt módosítani/kiegészíteni (pl.: fedvényterv készítése etc.). Az opció lehívására az Ajánlatkérő nem köteles, arra nem kötelezhető. Az opciós feladat és megrendelésének részletes szabályait a közbeszerzési dokumentáció és a szerződéstervezet tartalmazza.