See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 22. udbud af buskørsel
Beschreibung: Udbuddet omfatter offentlig kollektiv bustransport i Sønderborg Kommune samt regionalkørsel i Sydøstjylland. Kørslen er opdelt i 2 udbudsenheder/pakker med hhv. 36 og 15 laventré nul-emissionsbusser. Busserne kører til sammen cirka 101.200 køreplantimer årligt.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakke 2238 Sønderborg
Beschreibung: Buskørsel i Sønderborg Kommune. Udføres med 36 nul-emissionsbusser. Samlet kørselsomfang er cirka 52.400 køreplantimer/årligt.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Busoperatøren har mulighed for at forlænge kontrakten 2 gange med 2 år ad gangen.
Los: LOT-0002
Titel: Pakke 2239 Regional sydøst
Beschreibung: Regional buskørsel i Sydøstjylland. Udføres med 15 nul-emissionsbusser. Samlet kørselsomfang er cirka 48.800 køreplantimer/årligt.