655446-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – Udviklingsselskabet By og Havn I/S - Indkøb af forsikringer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udviklingsselskabet By og Havn I/S - Indkøb af forsikringer
Beschreibung: Indkøb af forsikringer. Udviklingsselskabet By og Havn I/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: All risks forsikring, bygning og løsøreDelaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring inkl. professionelt ansvarDelaftale 3: ArbejdsskadeforsikringDelaftale 4: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 5: Sø- og kaskoforsikringDelaftale 6: Direktions- og bestyrelsesansvarsforsikringDelaftale 7: Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 289457282
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: All risks forsikring, bygning og løsøre
Beschreibung: Udviklingsselskabet By og Havn I/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor all risks forsikring, bygning og løsøre.
Interne Kennung: 289480956-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring inkl. professionelt ansvar
Beschreibung: Udviklingsselskabet By og Havn I/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor erhvervs- og produktansvarsforsikring inkl. professionelt ansvar.
Interne Kennung: 289480991-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Udviklingsselskabet By og Havn I/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 289481013-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Udviklingsselskabet By og Havn I/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 289481041-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Sø- og kaskoforsikring
Beschreibung: Udviklingsselskabet By og Havn I/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor sø- og kaskoforsikring.
Interne Kennung: 289481066-4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Direktions- og bestyrelsesansvarsforsikring
Beschreibung: Udviklingsselskabet By og Havn I/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor direktions- og bestyrelsesansvarsforsikring.
Interne Kennung: 289481103-5
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Beschreibung: Udviklingsselskabet By og Havn I/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring.
Interne Kennung: 289481171-6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen