See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare produse medicamentoase
Beschreibung: Achiziționarea produselor farmaceutice necesare pentru tratamentul afecțiunilor caracteristice patologiilor pediatrice pentru pacienții care beneficiază de servicii medicale în cadrul Spitalului Clinic de Pediatrie Sibiu (inclusiv medicamente în cadrul Programelor Naționale de Sănătate derulate în spital). Produselele farmaceutice necesar a fi achiziționate au fost împartite in 64 loturi avându-se în vedere: - acoperirea necesarului prevazut în PAAP/2026 și estimarea pentru 2 ani a produselor farmaceutice necesare pentru funcționarea tuturor secțiilor și compartimentelor medicale din spital - necesarul de medicamente solicitat de secțiile/compartimentele medicale ale spitalului, care să asigure servicii medicale de calitate - necesarul de medicamente pentru pacienții cuprinși în programele naționale de sănătate (PNS) derulate la nivelul spitalului, respectiv: • PNS finanțate din bugetul Ministerului Sănătății: Loturile 62 si 63 – medicamente pentru Programul naţional de prevenire, supraveghere şi control al infecţiei HIV/SIDA (PN HIV SIDA) • PNS finanțate din bugetul Fondului Național Unic de Asigurări Sociale de Sănătate: lotul 64 - medicamente pentru Programul naţional de tratament al hemofiliei şi talasemiei (PN HEMOFILIE) Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor - cf art.160 alin.2 coroborat cu art. 161 alin. 1 din Legea 98/2016.
Interne Kennung: 11411672/2026/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ALBENDAZOLUM comprimate
Beschreibung: conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33691200 Anthelmintika
Los: LOT-0002
Titel: ALBUMINUM HUMANUM sol.perf. 20% 50ml
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33141540 Albumin
Los: LOT-0003
Titel: AMBAZONUM 10mg comprimate
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0004
Titel: AMIKACINUM inj.500mg
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0005
Titel: Aminoacizi sol.100 g/l indicată pentru alimentaţia parenterală, pediatrica, 100ml/fl
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33692210 Nahrungsmittellösungen für parenterale Ernährung
Los: LOT-0006
Titel: AMPICILLINUM inj. 500mg
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0007
Titel: APA PTR. PREPARATE INJ. 10ml
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0008
Titel: AZITHROMYCINUM 500 mg COMPRIMATE FILMATE
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: AZITHROMYCINUM 200 mg/5 ml
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: BENZYDAMINUM 1,5 mg spray bucofaringi
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0011
Titel: CALCII GLUCONAS inj. 10ml
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33617000 Mineralstoffe
Los: LOT-0012
Titel: CARBAZOCHROMI SALICYLAS inj.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0013
Titel: CEFTAZIDIMUM inj. 1g/fl
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: CEFTRIAXONUM inj. 1g/fl
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: CEFUROXIMUM inj. 750mg/fl
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: CLARITHROMYCINUM 500mg comp.eliberare prelungita
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: COLISTINUM inj.1.000.000 UI
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: DESLORATADINUM sol.orala
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0019
Titel: DROTAVERINUM inj.
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0020
Titel: EPHEDRINI HYDROCHLORIDUM inj.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: EPINEPHRINUM inj.
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0022
Titel: ESOMEPRAZOLUM inj. 40mg
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Los: LOT-0023
Titel: FENTANYLUM inj. 10ml
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0024
Titel: FLUTICASONUM PROPIONAT inh.50µg/doza
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: FUROSEMIDUM inj.
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33622300 Diuretika
Los: LOT-0026
Titel: GADOBUTROLUM inj. 15ml
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33696800 Röntgenkontrastmittel
Los: LOT-0027
Titel: GENTAMICINUM SULPHATE pic.oft.
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0028
Titel: GLUCOSUM perf.10% 250ml
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 33692700 Glucoselösungen
Los: LOT-0029
Titel: GLUCOSUM perf.10% 500 ml
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: HEPARINA, ALANTOINA şi DEXPANTENOL GEL 500UI/g
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33622400 Vasoprotektoren
Los: LOT-0031
Titel: HYDROCORTISONUM inj. 19,6 mg/5 ml
Interne Kennung: 31
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0032
Titel: IBUPROFENUM perf. 200mg 50ml
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0033
Titel: IBUPROFENUM perf. 400mg 100ml
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: IBUPROFENUM suspensie orală 20 mg/ml
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: IOHEXOLUM inj. 300/100ml
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: IOPROMIDUM sol.inj. 370 /50ml
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: LACTULOSUM sol.or.667 g/l
Interne Kennung: 37
Haupteinstufung (cpv): 33613000 Laxanzien
Los: LOT-0038
Titel: LEVETIRACETAMUM perf.100 mg/ml
Interne Kennung: 38
Haupteinstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0039
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM inj.500 mg/ml
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: METHYLPREDNISOLONUM inj. 500mg
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: METOCLOPRAMIDUM inj.5mg/m
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: METRONIDAZOLUM 5mg/ml 100 ml
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0043
Titel: MIDAZOLAMUM inj.5 mg/ml, 10m
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0044
Titel: NAFAZOLINA si CLORFENIRAMINA sol.oft/nazala
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: NATRII CHLORIDUM perf. 0,9% 250 ml
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: NATRII CHLORIDUM perf. 0,9% 500 ml
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: NATRII CHLORIDUM sol.perf.0,9% 1000 ml
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: NATRII CHLORIDUM 0,9% 10ml
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: NETILMICINUM+DEXAMETHASONUM gel oft.
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: NITRAZEPAMUM 5mg comprimate
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: PARACETAMOLUM 500mg comprimate
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: PHYTOMENADIONUM inj.
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: SILDENAFILUM 50mg comprimate filmate
Interne Kennung: 53
Haupteinstufung (cpv): 33622200 Antihypertonika
Los: LOT-0054
Titel: SIMETHICONUM sol. 100mg, 30ml
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Solutie perfuzabila cu clorură de sodiu, clorură de calciu, clorură de potasiu, 250ml
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: SUCRALFATUM comprimate 1g
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: TOBRAMYCINUM+DEXAMETHASONUM pic.oft.
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: TOBRAMYCINUM+DEXAMETHASONUM ung.oft.ml
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: TOXINA BOTULINICA DE TIP A 500 unitati
Interne Kennung: 59
Haupteinstufung (cpv): 33632200 Muskelrelaxanzien
Los: LOT-0060
Titel: TRIMEBUTINUM 100mg comprimate
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: VANCOMYCINUM inj. 500mg
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: BICTEGRAVIR/EMTRICITABINA/TENOFOVIR comprimate filmate 30 mg/120 mg/15 mg
Interne Kennung: 62
Haupteinstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0063
Titel: DOLUTEGRAVIR/ ABACAVIR/ LAMIVUDINA comprimate filmate
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: EFMOROCTOCOG ALFA INJ.
Beschreibung: compus din: 1. EFMOROCTOCOG ALFA INJ. 2000ui factor VIII de coagulare uman recombinant, proteină de fuziune Fc (rFVIIIFc) - conform caietului de sarcini 2. EFMOROCTOCOG ALFA INJ. 500ui factor VIII de coagulare uman recombinant, proteină de fuziune Fc (rFVIIIFc) - conform caietului de sarcini 3. EFMOROCTOCOG ALFA INJ. 250ui factor VIII de coagulare uman recombinant, proteină de fuziune Fc (rFVIIIFc) - conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 64