655472-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY ŻOŁYNIA W 2026 R
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY ŻOŁYNIA W 2026 R
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Żołynia, tj. z: Sołectwa Żołynia, Sołectwa Brzóza Stadnicka, Sołectwa Smolarzyny, Sołectwa Kopanie Żołyńskie. Realizacja przedmiotu zamówienia, nastąpi w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz ograniczenia poziomu składowania zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. – Dz. U. z 2025 r., poz. 733) oraz aktami wykonawczymi do tej ustawy. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 4.3. Minimalna ilość przewidywanych do odbioru i zagospodarowania odpadów wyniesie 700,000 Mg. 4.4. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych winno być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności z: a) Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j.-Dz. U. z 2025 r., poz. 733) b) Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.-Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.), c) Ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j.-Dz. U. z 2025 r., poz. 1071 ze zm.), d) Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j.-Dz. U. z 2025 r., poz. 647 ze zm.), e) Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122), f) Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1530), g) Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2412).
Interne KennungRG.271.4.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Żołynia, tj. z: Sołectwa Żołynia, Sołectwa Brzóza Stadnicka, Sołectwa Smolarzyny, Sołectwa Kopanie Żołyńskie. Realizacja przedmiotu zamówienia, nastąpi w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz ograniczenia poziomu składowania zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. – Dz. U. z 2025 r., poz. 733) oraz aktami wykonawczymi do tej ustawy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. Minimalna ilość przewidywanych do odbioru i zagospodarowania odpadów wyniesie 700,000 Mg. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych winno być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności z: a) Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j.-Dz. U. z 2025 r., poz. 733) b) Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.-Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.), c) Ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j.-Dz. U. z 2025 r., poz. 1071 ze zm.), d) Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j.-Dz. U. z 2025 r., poz. 647 ze zm.), e) Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122), f) Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1530), g) Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2412).