655545-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – Acord-cadru de furnizare medicamente diverse, 2026 - III
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare medicamente diverse, 2026 - III
Beschreibung: Medicamente necesare pentru sectiile clinice ale spitalului ; toate detaliile legate de valori si cantitati estimate se regasesc in tabelul anexat, in fisa de date si in anexa Loturi. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: lunar, in functie de solicitarea sectiilor si a farmaciei si de fondurile alocate cu aceasta destinatie. AC va raspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de carificare/informaţiilor suplimentare cu 11 zile inainte de la termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18.
Interne Kennung: 4240898_2026_6.3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: TEICOPLANINUM
Beschreibung: flc 400 mg.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0002
Titel: COMBINATII( MALTOFER sau similar )
Beschreibung: compr masticabile
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33621300 Antianämika
Los: LOT-0003
Titel: LIDOCAINUM
Beschreibung: SOL. INJ. 40mg/2 ml
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
Los: LOT-0004
Titel: TIAPRIDUM
Beschreibung: cpr 100 mg
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0005
Titel: IOVERSOLUM
Beschreibung: SOL.INJ./ PERF. 350mg/ml, 50ml
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33696800 Röntgenkontrastmittel
Los: LOT-0006
Titel: 6 IOVERSOLUM
Beschreibung: SOL.INJ./ PERF. 350mg/ml, 100ml
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: NALOXONUM
Beschreibung: SOL INJ./PERF. 0,4 mg/ml -1 ml
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: THIOPENTALUM
Beschreibung: PULB. PT. SOL. INJ. 1 g
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: FONDAPARINUM SODIUM
Beschreibung: SOL.INJ. 2.5 mg/0.5 ml
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0010
Titel: ANTITOXINA BOTULINICA
Beschreibung: SOL.INJ. 500 UI + 500 UI + 100 UI/ml -10 ml
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: SER ANTIVIPERINIC
Beschreibung: SOL. INJ. 500 UA- 5 ml
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: PROTAMINI SULFAS
Beschreibung: SOL. INJ./PERF. 10 mg/ml
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: METHYLPREDNISOLONUM
Beschreibung: LIOF.PT.SOL.INJ 500 mg.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0014
Titel: ENOXAPARINUM
Beschreibung: SOL. INJ. 60mganti-Xa/0.6ml
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: 15 ENOXAPARINUM
Beschreibung: SOL. INJ. 80mganti-Xa/0.8ml
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: CLINDAMYCINUM
Beschreibung: flc 300mg/2ml
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: COMBINATII (MIFEPRISTONUM+MISOPROSTOLUM)
Beschreibung: COMPR.+COMPR. VAG. 200mg+0,2mg
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33641200 Andere Gynäkologika
Los: LOT-0018
Titel: SIPONIMOD
Beschreibung: COMPR.FILM. 2 mg.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: THIOTEPUM
Beschreibung: PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 100 mg
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 33652000 Antineoplastische und immunmodulierende Mittel
Los: LOT-0020
Titel: TAFASITAMABUM
Beschreibung: PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 200 mg
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: DORAVIRINUM+LAMIVUDINUM+TENOFOVIRUM DISOPROXIL)
Beschreibung: cpr 100mg/300mg/245mg
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0022
Titel: RURIOCTOCOG ALFA PEGOL
Beschreibung: PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. 1000 UI
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0023
Titel: 23 RURIOCTOCOG ALFA PEGOL
Beschreibung: PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. 3000 UI
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: TEBENTAFUSP
Beschreibung: CONC. PT. SOL. PERF. 100 µg/0,5 ml
Interne Kennung: 24