655643-2026 - Wettbewerb
Schweden – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Livsmedelsgrossist
Wettbewerbsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Livsmedelsgrossist
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal för leverans av livsmedel till kommunerna i Hälsingland, Region Gävleborgs folkhögskolor samt Hälsinglands utbildningsförbund. Syftet är att säkerställa ett brett, kvalitativt och hållbart livsmedelssortiment som möter verksamheternas behov inom bland annat skola, vård och omsorg. Avtalet är indelat i tre anbudsområden: MejeriprodukterFrukt och gröntGrossisttjänster
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133383:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse, 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Los: LOT-0002
Titel: Frukt och grönsaker
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133383:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Mejeriprodukter
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133383:Lot:3