See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Moottoripolttoöljyn hankinta maastotyökohteisiin (suorahankinta)
Beschreibung: Savon koulutuskuntayhtymä päättää hankkia moottoripolttoöljyn toimitukset metsäopetuksen maastotyökohteisiin sopimuskaudelle 1.9.2026–31.12.2027 sekä mahdollisille optiovuosille yhdeltä toimittajalta suorahankintana. Hankinta toteutetaan Savo Oil Oy:ltä. Hankinnan ennakoitu arvo sopimuskaudella option vuodet mukaan lukien on enintään noin 400 000 euroa (alv 0 %). Hankinta toteutetaan tarpeen mukaan, eikä hankintayksikkö sitoudu vähimmäisostomääriin. Hankinnasta julkaistaan suorahankintaa koskeva ilmoitus (ennakkoilmoitus) Hilmassa ennen hankintasopimuksen tekemistä.
Interne Kennung: SAKKY/67/02.08.01/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-051136-LOT-0001