655780-2026 - Ergebnis
Finnland – Kartoffeln/Erdäpfel – Lähi-, luomu- ja pientuottajien elintarvikkeet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lähi-, luomu- ja pientuottajien elintarvikkeet
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat ruokaperuna ja sen toimittaminen ajalle 1.3.2025-28.2.2026. Perunat toimitetaan toimipaikkojen tilausten mukaisesti suoraan toimituskohteisiin. Hankinta sisältää seuraavat tuotteet: kuorittu annosperuna, kuorittu soseperuna, kuorittu kuutioitu/suikaloitu/viipaloitu ruokaperuna. Raaka kuorittu peruna tulee olla lisäaineeton, joka on vedessä säilötty tai vakuumipakattu.
Interne Kennung: Huittinen
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: DPS:n sisäinen hankinta.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
5. Los
Los: LOT-0000