2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja stacji uzdatniania wody w Łęcznej
Beschreibung: Celem zamówienia jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych polegających na modernizacji Stacji Uzdatniania Wody (dalej „SUW”), zlokalizowanej w m. Łęczna przy ul. Krasnystawskiej 54. Modernizacja SUW obejmuje roboty w zakresie budowy (komory przy odstojniku, schodów skarpowych na zbiorniki, agregatu na fundamencie, ogrodzenia); przebudowy (budynku SUW, budynku chlorowni i zasuw, budynków ujęć wód, słupowych stacji transformatorowych, sieci wodociągowych, instalacji międzyobiektowych, nawierzchni utwardzonej), rozbudowy (nawierzchni utwardzonej), remontu (budynku trafostacji, dwóch zbiorników na wodę, oświetlenia zewnętrznego na terenie SUW, nawierzchni utwardzonych); rozbiórki (komory przy odstojniku, schodów terenowych przy zbiornikach, ogrodzenia). Zamówienie realizowane w związku z projektem rekomendowanym do dofinansowania ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Działanie FENX.02.05 „Woda do spożycia”. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia : 1). Zamawiający na podstawie art. 121 ustawy Pzp zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia :• dostawy i montażu układu uzdatniania i magazynowania wody, • dostawy i montażu układu sterowania i Aparatury Kontrolno- Pomiarowej i Automatyki (AKPIA); 2). Zastrzeżenie osobistego wykonania kluczowych zadań jest jedną z gwarancji prawidłowego wykonania zamówienia, które jest zadaniem strategicznym dla Zamawiającego i tym samym dla funkcjonowania miasta i Gminy Łęczna. Stacja Uzdatniania Wody jest zasadniczym elementem procesu zaopatrzenia w ludności w wodę, wymagająca jako infrastruktura krytyczna specjalnego nadzoru i ochrony. Wykonanie części zamówienia opisanych w pkt 1) stanowi niewątpliwie pod względem jakościowym kluczową części przedmiotu zamówienia, gdyż ze względów technologicznych decyduje o funkcjonowaniu całego systemu. Przy realizacji tego typu robót występuje duże ryzyko wpływu na jakość dostarczanej wody, wymagające zachowania wysokiego reżimu technologicznego, jakości materiałów czy wykorzystywanego sprzętu, co wymaga ciągłego nadzoru po stronie Wykonawcy nad jakością robót. Zadania wskazane w pkt 1) to zadania istotne, krytyczne, wrażliwe z punktu widzenia zagwarantowania należytego wykonania zamówienia i dlatego wymagające wykonania przez podmiot, którego kwalifikacje zostały zweryfikowane w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Osobista odpowiedzialność Wykonawcy wobec Zamawiającego ma zwiększyć szanse na prawidłowe wykonanie zamówienia oraz zapewnić dochowanie przez niego należytej staranności oraz minimalizacje ryzyka błędów. Powyżej wskazane powody uzasadniają zastrzeżenie obowiązku osobistego wykonania robót, ponieważ będzie to stanowiło najlepsze zabezpieczenie prawidłowego wykonania zamówienia. W odniesieniu do kluczowych części zamówienia, zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Zamawiającego, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający zgodnie z art. 131 ust. 2 ustawy Pzp wskazuje, że dopuszcza przeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej na stacji uzdatniania wody zlokalizowanej przy ul. Krasnystawskiej 54 w Łęcznej. 4.6.3 W celu umówienia wizji lokalnej należy, za pomocą Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl złożyć Zamawiającemu wniosek o jej odbycie, wraz z propozycją daty i godziny jej odbycia. Zamawiający odrębnym pismem wyznaczy termin i godzinę wizji.. 4.6.4 Wizja lokalna może być prowadzona w dniach roboczych, w godzinach 8.30-14.30. Wizji lokalnej można dokonać od dnia 18.08.2025r, zaś może być ona przeprowadzona najpóźniej do dnia 29.08.2025 r. 4.6.5 W trakcie wizji lokalnej przedstawiciele Zamawiającego nie udzielają żadnych informacji – wszelkie wnioski o wyjaśnienie SWZ i jej załączników muszą być składane wyłącznie w sposób określony w Rozdziale 11 SWZ. 4.6.5 Z przebiegu wizji lokalnej będzie sporządzany, w 2 jednobrzmiących egzemplarzach protokół, podpisany przez osoby reprezentujące Wykonawcę oraz Zamawiającego. Osoba reprezentująca Wykonawcę musi być upełnomocniona w oparciu o dokumenty rejestrowe lub pełnomocnictwo przedłożone Zamawiającemu w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem. Koszty Wykonawcy, związane z udziałem w wizji lokalnej poniesie Wykonawca.
Interne Kennung: ZP/4/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252126 Bau von Trinkwasseraufbereitungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45000000 Bauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Celem zamówienia jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych polegających na modernizacji Stacji Uzdatniania Wody (dalej „SUW”), zlokalizowanej w m. Łęczna przy ul. Krasnystawskiej 54. Modernizacja SUW obejmuje roboty w zakresie budowy (komory przy odstojniku, schodów skarpowych na zbiorniki, agregatu na fundamencie, ogrodzenia); przebudowy (budynku SUW, budynku chlorowni i zasuw, budynków ujęć wód, słupowych stacji transformatorowych, sieci wodociągowych, instalacji międzyobiektowych, nawierzchni utwardzonej), rozbudowy (nawierzchni utwardzonej), remontu (budynku trafostacji, dwóch zbiorników na wodę, oświetlenia zewnętrznego na terenie SUW, nawierzchni utwardzonych); rozbiórki (komory przy odstojniku, schodów terenowych przy zbiornikach, ogrodzenia). Zamówienie realizowane w związku z projektem rekomendowanym do dofinansowania ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Działanie FENX.02.05 „Woda do spożycia”. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). Zamówienie jest zamówieniem klasycznym w rozumieniu art. 7 pkt 33) ustawy Pzp. Wartość zamówienia przekracza progi unijne w rozumieniu art. 3 ustawy Pzp. Obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia : 1). Zamawiający na podstawie art. 121 ustawy Pzp zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia : • dostawy i montażu układu uzdatniania i magazynowania wody, • dostawy i montażu układu sterowania i Aparatury Kontrolno- Pomiarowej i Automatyki (AKPIA); 2). Zastrzeżenie osobistego wykonania kluczowych zadań jest jedną z gwarancji prawidłowego wykonania zamówienia, które jest zadaniem strategicznym dla Zamawiającego i tym samym dla funkcjonowania miasta i Gminy Łęczna. Stacja Uzdatniania Wody jest zasadniczym elementem procesu zaopatrzenia w ludności w wodę, wymagająca jako infrastruktura krytyczna specjalnego nadzoru i ochrony. Wykonanie części zamówienia opisanych w pkt 1) stanowi niewątpliwie pod względem jakościowym kluczową części przedmiotu zamówienia, gdyż ze względów technologicznych decyduje o funkcjonowaniu całego systemu. Przy realizacji tego typu robót występuje duże ryzyko wpływu na jakość dostarczanej wody, wymagające zachowania wysokiego reżimu technologicznego, jakości materiałów czy wykorzystywanego sprzętu, co wymaga ciągłego nadzoru po stronie Wykonawcy nad jakością robót. Zadania wskazane w pkt 1) to zadania istotne, krytyczne, wrażliwe z punktu widzenia zagwarantowania należytego wykonania zamówienia i dlatego wymagające wykonania przez podmiot, którego kwalifikacje zostały zweryfikowane w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Osobista odpowiedzialność Wykonawcy wobec Zamawiającego ma zwiększyć szanse na prawidłowe wykonanie zamówienia oraz zapewnić dochowanie przez niego należytej staranności oraz minimalizacje ryzyka błędów. Powyżej wskazane powody uzasadniają zastrzeżenie obowiązku osobistego wykonania robót, ponieważ będzie to stanowiło najlepsze zabezpieczenie prawidłowego wykonania zamówienia. W odniesieniu do kluczowych części zamówienia, zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Zamawiającego, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu. W celu umówienia wizji lokalnej należy, za pomocą Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl złożyć Zamawiającemu wniosek o jej odbycie, wraz z propozycją daty i godziny jej odbycia. Zamawiający odrębnym pismem wyznaczy termin i godzinę wizji.. Wizja lokalna może być prowadzona w dniach roboczych, w godzinach 8.30-14.30. Wizji lokalnej można dokonać od dnia 18.08.2025r, zaś może być ona przeprowadzona najpóźniej do dnia 29.08.2025 r. W trakcie wizji lokalnej przedstawiciele Zamawiającego nie udzielają żadnych informacji – wszelkie wnioski o wyjaśnienie SWZ i jej załączników muszą być składane wyłącznie w sposób określony w Rozdziale 11 SWZ. Z przebiegu wizji lokalnej będzie sporządzany, w 2 jednobrzmiących egzemplarzach protokół, podpisany przez osoby reprezentujące Wykonawcę oraz Zamawiającego. Osoba reprezentująca Wykonawcę musi być upełnomocniona w oparciu o dokumenty rejestrowe lub pełnomocnictwo przedłożone Zamawiającemu w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem. Koszty Wykonawcy, związane z udziałem w wizji lokalnej poniesie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45400000 Baufertigstellung