655886-2026 - Wettbewerb
Polen – Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie – Zakup i dostawa vidoe endoskopów do zabiegów urologicznych wraz z użyczeniem adaptera
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa vidoe endoskopów do zabiegów urologicznych wraz z użyczeniem adaptera
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa video endoskopów do zabiegów urologicznych wraz z użyczeniem adaptera. Umowy w zakresie rozstrzygniętych pakietów zostaną zawarte bezpośrednio po zakończeniu postępowania na okres 24 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki: 1) Formularz cenowy (odrębnie dla każdego pakietu) – załącznik nr 1.1do SWZ, 2) Specyfikacja techniczna (odrębnie dla każdego pakietu) – załącznik nr 1.2 do SWZ, 3) Warunki gwarancji jakości i serwisu – załącznik nr 1.3. do SWZ, 4) Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ. Zasady określone w umowie wskazują także m. in. obowiązki w zakresie sposobu i terminów realizacji dostaw, w tym: w zakresie depozytu oraz użyczenia. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, a zatem przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 części (pakiety). Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia (pakiety). Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy. Zamawiający nie przewiduje wydzielenia poszczególnych pozycji z ustalonych w SWZ pakietów w trakcie procedury przetargowej. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert na dowolnie wybrane pozycje w danej części (pakiecie). W poszczególnych częściach musi być wyceniony pełen asortyment w ilościach podanych przez Zamawiającego. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone - jeśli dotyczy. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danym pakiecie, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Realizując obowiązek wynikający z art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024r. o ochronie sygnalistów zamawiający informuje, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku przyjęta została procedura wewnętrznych zgłoszeń informacji o naruszeniach prawa i podejmowania działań następczych. Treść procedury dostępna jest na stronie https://www.szpital.rybnik.pl/zglaszanie-nieprawidlowosci.
Interne Kennung: TAM-525-PN/64-2026.AN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Video endoskopy do zabiegów urologicznych wraz z użyczeniem adaptera
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki: 1) Formularz cenowy (odrębnie dla każdego pakietu) – załącznik nr 1.1 do SWZ, 2) Specyfikacja techniczna (odrębnie dla każdego pakietu) – załącznik nr 1.2 do SWZ, 3) Warunki gwarancji jakości i serwisu – załącznik nr 1.3. do SWZ, 4) Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie art. 441 ust. 1 przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia w zakresie tego pakietu o maksymalnie 20% wartości podstawowej. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy, tym samym nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. W momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją; Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zam. podst, w tym w szczególności - cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Video endoskopy do zabiegów urologicznych
Interne Kennung: Pakiet nr 2
655886-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifierTAM-525-PN/64-2026.AN
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierPakiet nr 1
Options
LotLOT-0002
Internal identifierPakiet nr 2