2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa samochodów osobowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów osobowych wraz z wykonaniem czynności określonych w dokumentach zamówienia (§ 1 projektowanych postanowień umowy załącznik nr 2 do SWZ) w ilościach określonych w załączniku nr 1 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe wymagania względem przedmiotu zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ - Wymagania Eksploatacyjno-Techniczne.
Interne Kennung: 139/2025/D
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba realizacji zakupu przedmiotowych pojazdów wynika z występujących potrzeb Sił Zbrojnych ujętych w Planie Modernizacji Technicznej, które winny być zabezpieczone i zaspokojone w bieżącym roku. W związku z faktem iż prowadzone uprzednio postępowanie przez Zamawiającego na zakup samochodów ogólnego przeznaczenia – samochód osobowy zostało unieważnione ze względu na otrzymane dwie skuteczne oferty od jednego Wykonawcy, dnia 02.10.2025 r. podjęta została decyzja o konieczności ponowienia postępowania na zakup samochodów osobowych. W związku z powyższym aby zwiększyć szanse na realizację zamówienia w terminie do 15 grudnia 2025r. uzasadnione jest skrócenie terminu składania ofert. Konieczność zaspokojenia pilnej potrzeby Zamawiającego i Sił Zbrojnych RP nie zostanie zaspokojona w przypadku zastosowania standardowych terminów składania ofert, natomiast skrócenie tych terminów zwiększy szanse i możliwości na zaspokojenie tej potrzeby. Udzielenie zamówienia bez skrócenia terminów na składanie ofert skutkować będzie brakiem czasu na realizację dostaw. Na czas dostawy przez potencjalnych Wykonawców wpływ mają również inne wynikające z WET dodatkowe zadania związane z realizacją umowy tj. rejestracja pojazdów w imieniu Zamawiającego, wyznaczenie wojskowej klasy obciążeń MLC oraz nadanie kodu kreskowego. Skrócenie terminów składania ofert w tym konkretnym postępowaniu nie zaburzy zasady konkurencyjności (poprzednio prowadzone postępowanie było prowadzone z zachowaniem standardowych terminów składania ofert i wykonawcy, którzy mogli być potencjalnie zainteresowani pozyskaniem zamówienia mieli już dostęp do informacji o planowanym przez Zamawiającego zakupie). Skrócony termin składania ofert jest wystarczający dla potencjalnych Wykonawców na przygotowanie ofert. Nadmienić należy, że podczas przeprowadzonego rozpoznania rynku stwierdzono, że głównym czynnikiem mającym wpływ na realizacje powyższego zadania jest czas jaki potencjalni dostawcy będą mieli na jego realizację po podpisaniu umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów osobowych wraz z wykonaniem czynności określonych w § 1 projektowanych postanowień umowy. 2. Warunki realizacji zamówienia określono w dokumentach zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy (dalej: PPU)). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe wymagania względem przedmiotu zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ - Wymagania Eksploatacyjno-Techniczne.
Interne Kennung: Dostawa samochodów osobowych
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie określonym w dokumentach zamówienia tj. w załączniku nr 1 do SWZ. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane po cenach jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego na zasadach określonych w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego