2. Verfahren
Verfahren
Titel: TI 2025–1072 Snöskottning Tak Telge Fastigheter
Beschreibung: Upphandlingen avser ett ramavtal för rondering/tillsyn samt snöskottning, isborttagning och bortforsling av nedfallen snö från tak på Beställarens fastighetsbestånd. Avtalet omfattar följande tjänster: Tillsyn av tak och tillhörande ytor Takskottning Borttagning av isbildning Administrativa arbetsuppgifter kopplade till ovanstående tjänster Avtalet omfattar inte: Rondering av tak för underhåll och reparation Väg-/markskottning
Interne Kennung: TI 2025–1072
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 90630000 Glatteisbeseitigung, 98000000 Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste
5. Los
Los: LOT-0000