See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-261/2026 Dostawa manekinów badawczych ATD wraz z wyposażeniem i urządzeniami peryferyjnymi.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa manekinów badawczych ATD wraz z wyposażeniem i urządzeniami peryferyjnymi. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN), w konkursie SONATA BIS 15, nr projektu 2025/58/E/ST11/00359. 2. Kod CPV: 38970000-5 Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne 3. Adres dostawy: Katedry Inżynierii Pojazdów Laboratorium Dynamiki i Bezpieczeństwa Pojazdów Politechniki Wrocławskiej bud. L-2 ul. Na Grobli 13, 50-421 Wrocław, 1.36. 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny, zmontowany i gotowy do instalacji wymaganej instrumentacji oraz do pracy po zakończeniu integracji i testów odbiorowych. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.1 SWZ – OPZ. 6. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 6 miesięcy od dnia zawarcia Umowy. 7. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 17/01/2027 (90 dni). 10. Oferta musi składać się z: 10.1. formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia; 10.2. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia; 10.3. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 10.4. (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 6 SWZ; 10.5. (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 10.6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 18 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 19 SWZ; 10.7. (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 10.8. PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH potwierdzających, że oferowane przez Wykonawcę dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy opisu oferowanego przedmiotu zamówienia - specyfikacji technicznej oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców – pozwalającego stwierdzić zgodność oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi odpowiednio w Załączniku nr 3.1 do SWZ – wypełniony Załącznik nr 3.2 do SWZ – Oferta Wykonawcy. Za przedmiotowy środek dowodowy Zamawiający uznaje wskazane przez Wykonawcę w Załączniku 3.2 do SWZ Oferta Wykonawcy – potwierdzenie spełnienia wymogów poprzez oferowane przez Wykonawcę parametry. Wymóg wskazania „Nazwa, typ, model, producent” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zasady tej nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, tj. uzupełnieniu/złożeniu na podstawie art. 107 ust.3 uPzp nie podlega wskazanie przez Wykonawcę informacji ocenianych w kryteriach oceny ofert lub pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 11. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 11. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
Interne Kennung: SZP/243-261/2026 Dostawa manekinów badawczych ATD wraz z wyposażeniem i urządzeniami peryferyjnymi.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38970000 Technischer Simulator für Forschung, Prüfungen und Wissenschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa manekinów badawczych ATD wraz z wyposażeniem i urządzeniami peryferyjnymi. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN), w konkursie SONATA BIS 15, nr projektu 2025/58/E/ST11/00359. 2. Kod CPV: 38970000-5 Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne 3. Adres dostawy: Katedry Inżynierii Pojazdów Laboratorium Dynamiki i Bezpieczeństwa Pojazdów Politechniki Wrocławskiej bud. L-2 ul. Na Grobli 13, 50-421 Wrocław, 1.36. 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny, zmontowany i gotowy do instalacji wymaganej instrumentacji oraz do pracy po zakończeniu integracji i testów odbiorowych. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3.1 SWZ – OPZ. 6. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: LotA