2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af Geotekniske undersøgelser til Thy Spildevand A/S og Thy Drikkevand A/S
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af geotekniske undersøgelser og jordhåndteringsopgaver til Thy Spildevand A/S og Thy Drikkevand A/S. Den forventede årlige omsætning på aftalen udgør: DKK 750.000,00 ekskl. moms. ABR-18 (Almindelige betingelser for Rådgivning og Bistand fra 2018) finder anvendelse på aftaleforholdet, medmindre andet fremgår af udbudsmaterialet. Eventuelle fravigelser, ændringer eller tilføjelser til ABR-reglerne er angivet i ”Udkast til rammeaftale inkl. bilag” og særskilt i bilag 4 – ABR-18 med tilføjelser og fravigelser.
Interne Kennung: 267071148
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Følgende udbud gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudsloven, LBK nr. 116 af 03/02/2025.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71351200 Geologische und geophysikalische Beratung
5. Los
Los: LOT-0000