656033-2026 - Wettbewerb
Schweden – Straßentransport/-beförderung – Skolskjuts Hörby kommun 2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Skolskjuts Hörby kommun 2027
Beschreibung: Upphandlingen avser Skolskjuts Hörby och avser persontransporter med buss och omfattar elever å klasserna 0-9 i förskolan, förskoleklass, grundskola, fritids samt anpassad grundskola i Hörby Kommun. Upphandlande myndighet/enhet, Hörby kommun, avser teckna kontrakt/ramavtal för perioden avseende skolskjuts 2027-08-01 - 2031-06-30 med rätt till förlängning i fyra (4) år, två år i taget
Interne Kennung: KS-2026-533
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport), 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Skolskjuts Hörby kommun 2027
2. Procedure
Procedure
Title: Skolskjuts Hörby kommun 2027
Internal identifier: KS-2026-533
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60100000 Road transport services
Additional classification (cpv): 60000000 Transport services (excl. Waste transport), 60130000 Special-purpose road passenger-transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Skolskjuts Hörby kommun 2027
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts Hörby kommun 2027
Intern identifierare: KS-2026-533
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001