656116-2026 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowicach, zwanego dalej „pojazdem“ lub „samochodem“. Szczegółowy opis techniczny pojazdu, wymagania i parametry minimalne zawiera Załącznik nr 9 do SWZ – „Specyfikacja wozu strażackiego”, stanowiący integralną część niniejszej SWZ. Oferowany pojazd musi: 1) spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi; 2) spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2; 3) posiadać ważne: - świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB w Józefowie k/Otwocka, - sprawozdanie z badań mocowania dla aparatów ochrony układu oddechowego (OUO), wydane przez akredytowaną jednostkę badawczą, - dokument potwierdzający przeznaczenie (przystosowanie) zbiornika wody do przewozu wody bytowej, których kopie Wykonawca dostarczy na minimum 2 dni przed zawarciem umowy; 4) posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia; 5) spełniać wymagania klasy ciężkiej S (wg PN-EN 1846-2) i kategorii 2 – uterenowionej (wg PN-EN 1846-1); 6) być fabrycznie nowy (rok produkcji podwozia min. 2025), a silnik, podwozie i kabina muszą pochodzić od tego samego producenta. Wymagania dotyczące gwarancji: 1) minimalna gwarancja na zabudowę: 48 miesięcy, 2) minimalna gwarancja na podwozie: 24 miesiące bez limitu kilometrów, 3) minimalna gwarancja na wyposażenie: 12 miesięcy. Wymagania dotyczące serwisu: 1) minimum jeden punkt serwisowy nadwozia (zabudowy) zlokalizowany na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, 2) minimum jeden punkt serwisowy podwozia zlokalizowany na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, 3) mobilny serwis zabudowy.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowicach, zwanego dalej „pojazdem“ lub „samochodem“. Szczegółowy opis techniczny pojazdu, wymagania i parametry minimalne zawiera Załącznik nr 9 do SWZ – „Specyfikacja wozu strażackiego”, stanowiący integralną część niniejszej SWZ. 2. Oferowany pojazd musi: 1) spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi; 2) spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2; 3) posiadać ważne: - świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB w Józefowie k/Otwocka, - sprawozdanie z badań mocowania dla aparatów ochrony układu oddechowego (OUO), wydane przez akredytowaną jednostkę badawczą, - dokument potwierdzający przeznaczenie (przystosowanie) zbiornika wody do przewozu wody bytowej, których kopie Wykonawca dostarczy na minimum 2 dni przed zawarciem umowy; 4) posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia; 5) spełniać wymagania klasy ciężkiej S (wg PN-EN 1846-2) i kategorii 2 – uterenowionej (wg PN-EN 1846-1); 6) być fabrycznie nowy (rok produkcji podwozia min. 2025), a silnik, podwozie i kabina muszą pochodzić od tego samego producenta. 3. Wymagania dotyczące gwarancji: 1) minimalna gwarancja na zabudowę: 48 miesięcy, 2) minimalna gwarancja na podwozie: 24 miesiące bez limitu kilometrów, 3) minimalna gwarancja na wyposażenie: 12 miesięcy. 4. Wymagania dotyczące serwisu: 1) minimum jeden punkt serwisowy nadwozia (zabudowy) zlokalizowany na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, 2) minimum jeden punkt serwisowy podwozia zlokalizowany na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, 3) mobilny serwis zabudowy.