656126-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – ACORD CADRU - FURNIZARE, TRANSPORT, INSTALARE, PUNERE ÎN FUNCŢIUNE, INSTRUIRE UTILIZARE ŞI SERVICE ÎN GARANŢIE IN VEDEREA ACHIZITIONARII DE “ ECHIPAMENTE MEDICALE ATI+UTS” PENTRU DOTAREA SPITALULUI CLINIC DE OBSTETRICA GINECOLOGIE „ CUZA VODA”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU - FURNIZARE, TRANSPORT, INSTALARE, PUNERE ÎN FUNCŢIUNE, INSTRUIRE UTILIZARE ŞI SERVICE ÎN GARANŢIE IN VEDEREA ACHIZITIONARII DE “ ECHIPAMENTE MEDICALE ATI+UTS” PENTRU DOTAREA SPITALULUI CLINIC DE OBSTETRICA GINECOLOGIE „ CUZA VODA”
Beschreibung: ACORD CADRU - FURNIZARE, TRANSPORT, INSTALARE, PUNERE ÎN FUNCŢIUNE, INSTRUIRE UTILIZARE ŞI SERVICE ÎN GARANŢIE IN VEDEREA ACHIZITIONARII DE “ ECHIPAMENTE MEDICALE ATI+UTS” PENTRU DOTAREA SPITALULUI CLINIC DE OBSTETRICA GINECOLOGIE „ CUZA VODA”- 15 loturi" detaliate in caietul de sarcini .Atribuirea se va face pe loturi. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in anuntul de participare si fisa de date a achizitiei - Sectiunea I.3), respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.,
Interne Kennung: 4701320/2026/45
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat anestezie complet echipat
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 1= 920.600,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Combina frigider reactivi si medicamente
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 2= 110.600,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Defibrilator cu padele
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 3= 175.200,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ecograf
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 4= 634.600,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Fibrobronhoscop pentru intubatii dificile
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 5= 127.200,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Frigider
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 6= 33.000,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Modul capnografie pentru aparatul de anestezie Fabius Tiro
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 7= 119.000,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 3 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Pipeta electronica
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 8= 14.800,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Pompa infuzie medicamente
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 9= 76.000,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 5 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Scaun ergonomic mobil, eliptic pentru sala de operatii
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 10=19.800,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 4 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Sistem de incalzire a pacientului
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 11= 111.000,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 4 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Sistem de incalzit perfuzii
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 12 = 61.000,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Troliu anestezie pentru salile de operatii
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 13= 26.400,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 5 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Troliu intubatii dificile pentru urgente
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 14= 13.200,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Sistem mixt pentru determinari imunohematologice
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 15= 119.000,00 lei fara TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru) : cantități minime 1 buc, cantități maxime 2 buc . Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului , în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 15