656277-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Geländefahrzeuge – Achiziție A.T.V. (All Terrain Vehicle) în scopul implementării proiectului ”Reziliență transfrontalieră inteligentă în situațiile de urgență” RORS 00043 finanțat în cadrul programului INTERREG IPA România-Serbia 2021-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție A.T.V. (All Terrain Vehicle) în scopul implementării proiectului ”Reziliență transfrontalieră inteligentă în situațiile de urgență” RORS 00043 finanțat în cadrul programului INTERREG IPA România-Serbia 2021-2027
Beschreibung: Obiectul contractului: furnizarea de A.T.V. (All Terrain Vehicle) în scopul implementării proiectului ”Reziliență transfrontalieră inteligentă în situațiile de urgență” finanțat în cadrul programului INTERREG IPA România-Serbia 2021-2027 și livrarea acestuia la sediul autorităţii contractante (UM 0435 Reșița) astfel: • A.T.V. (All Terrain Vehicle):1 complet ATV-ul propus spre achiziție este necesar pentru accesul în zone greu accesibile (păduri, zone montane sau riverane), acolo unde autospecialele convenționale nu pot interveni eficient. Acesta va fi utilizat în special pentru activități de patrulare, intervenție de urgență și inspecție a terenului în cadrul activităților transfrontaliere, fiind un instrument esențial în cadrul misiunilor desfășurate în parteneriat. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4396308_2026_PAAPD_1638193
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34113200 Geländefahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului: furnizarea de 1 cpl. – A.T.V. (All Terrain Vehicle) în scopul implementării proiectului ”Reziliență transfrontalieră inteligentă în situațiile de urgență” finanțat în cadrul programului INTERREG IPA România-Serbia 2021-2027 și livrarea acestuia la sediul autorităţii contractante (UM 0435 Reșița). ATV-ul propus spre achiziție este necesar pentru accesul în zone greu accesibile (păduri, zone montane sau riverane), acolo unde autospecialele convenționale nu pot interveni eficient. Acesta va fi utilizat în special pentru activități de patrulare, intervenție de urgență și inspecție a terenului în cadrul activităților transfrontaliere, fiind un instrument esențial în cadrul misiunilor desfășurate în parteneriat. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare până în a 11 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
656277-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4396308_2026_PAAPD_1638193
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34113200 All-terrain vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1