See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PELASTUSAUTOJEN HANKINTA VUOSINA 2026-2027
Beschreibung: Helsingin kaupungin pelastuslaitos aikoo hankkia aikoo hankkia vuosina 2026 - 2027 vähintään 2 kpl ja enintään 6 kpl uusia pelastusautoja määrärahojen puitteissa vaativaan ammattimaiseen palo- ja pelastustoimintaan erityisesti tiheästi rakennetussa kaupunki ympäristössä. Vähintään kaksi pelastusautoa tilataan hankintapäätöksen tultua lainvoimaiseksi. Lisäksi mahdollisesti tilataan 1.11.2026- 31.12.2027 enintään 4 kpl pelastusautoja. Tätä hankintasopimusta ei ole jaettu osiin, koska jakaminen tekee sopimuksen toteuttamisesta teknisesti liian vaikeaa ja jakaminen voi tehdä hankinnan eri osista yhteensopimattomia.
Interne Kennung: HEL 2026-000913
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144213 Feuerlöschfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000