656325-2026 - Wettbewerb
Schweden – Medizinische Verbrauchsartikel – 2026 Medicinska Handskar Region Norrbotten och Region Jämtland Härjedalen
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 2026 Medicinska Handskar Region Norrbotten och Region Jämtland Härjedalen
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal på medicinska handskar för leverans till Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen samt samtliga kommuner i Region Jämtland Härjedalen. Uppdraget gäller samtliga produktområden. Upphandlingen omfattar följande varukorgar: - Operationshandskar - Undersökningshandskar - Övrigt
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134581:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141420 Operationshandschuhe, 18424300 Einweghandschuhe, 18424500 Stulpenhandschuhe
656325-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 33141420 Operationshandskar, 18424300 Engångshandskar, 18424500 Kraghandskar