656428-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Arolammin raakapuun kuormauspaikka, yleissuunnitelma
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Arolammin raakapuun kuormauspaikka, yleissuunnitelma
Beschreibung: Hankinta sisältää Arolammin raakapuun kuormauspaikan yleissuunnitelman laatimisen. Suunnittelualue sijoittuu n. 3 km Riihimäen liikennepaikan eteläpuolelle. Suunnittelualue on tällä hetkellä maa- ja metsätalousmaata. Arolammin raakapuun kuormauspaikasta on laadittu esiselvitys. Tehtävänä on laatia esiselvityksen perusteella Arolammin raakapuun kuormauspaikalle ratalain mukainen yleissuunnitelma. Työhön sisältyy myös tarvittavien luonto- ja ympäristöselvitysten toteuttaminen suunnittelualueella. Työhön sisältyy lisäksi tarvittaviin lupiin liittyvien aineistojen valmistelu. Hankinnan sisältö on määritelty tarkemmin tarjouspyyntöasiakirjoissa ja Sharefile-linkin kautta ladattavissa olevissa teknisissä asiakirjoissa https://vayla.sharefile.eu/d-s7fabbfd3d6474070918921802396b742
Interne Kennung: VÄYLÄ/3949/Vv-02.01.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000
656428-2026 - Competition
Finland – Architectural, construction, engineering and inspection services – Arolammin raakapuun kuormauspaikka, yleissuunnitelma
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0000