See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE REACTIVI DE LABORATOR
Beschreibung: Autoritatea contractanta va rapunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 13.
Interne Kennung: 3756/25.06.226
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696000 Reagentien und Kontrastmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PACHET (LOT) REACTIVI PENTRU ANALIZORUL TRIAGE METER PRO
Beschreibung: "Reactivi pentru determinari markeri cardiaci in regim urgenta- SOB: mioglobina, troponina I, CK-MB, BNP, D-Dimer Proba: sange integral cu EDTA." CUTIE x 25 paneluri determinari cantitative 12 "Reactivi pentru determinari toxicologie, Tox Drug Screen. Proba: urina." CUTIE x 25 paneluri determinari cantitative 12 CONTROL DE CALITATE NIVEL 1 5 fiole(5 x 0.25mL) cutie 6 CONTROL DE CALITATE NIVEL 2 5 fiole(5 x 0.25mL) cutie 6 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: PACHET (LOT) RREACTIVI SI CONSUMABILE COAGULARE ACL ELITE PRO
Beschreibung: PT FIBRINOGEN HS PLUS cutie(5x8,5ml + 5x8,5ml) 32 APTT cutie(5x8ml+5x8ml) 20 FIBRINOGEN C cutie(10x2ml) 25 RECOMBIPLASTIN 2G cutie(5x8,5ml + 5x8,5ml) 20 PIVKA cutie (5flx7ml, 5flx7ml, 10flx3ml, 1flx100ml) 8 D-DIMER cutie (3 flacoane x 2 mL Latex Reagent, 3 flacoane x 8 mL Reaction Buffer, 2 flacoane x 1 mL D-Dimer Calibrator) 5 EMULSIE DE REFERINTA WASH -R cutie (1000 ml) 36 PLASMA DE CALIBRARE cutie (10 x1ml) 12 PLASMA CONTROL NORMAL cutie (10 x1ml) 32 PLASMA CONTROL ANORMAL H cutie (10x 1ml) 32 PLASMA CONTROL ANORMAL L cutie (10x 1ml) 32 KIT PLASME DE CONTROL PT D-DIMER cutie (2 x (5x 1ml)) 6 FACTOR DILUENT cutie (100ml) 6 ROTOARE PT. ACL ELITE PRO cutie (100 buc) 16 CLEANING SOLUTION (CLEAN A) cutie (500 ml) 6 CLEANING AGENT cutie (80 ml) 4 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: PACHET (LOT) REACTIVI I ANALIZOR HEMATOLOGIE MINDRAY BC 3600
Beschreibung: M36 D DILUENT 20L bidon(1x20L) cod de bare si card 12 M36 RINSE 20L bidon (1x20L) code de bare 8 M36 CFL LYSE 500ML flacon(1x500ml) cod de bare 15 PROBE CLEANSER 50 ml flac (1X50ml) 8 HIRTIE TERMICA PT.AP.MINDRAY 3600 role 20 SINGE CONTROL 3 DIFF PT MINDRAY BC3600 NIVEL 1 CBC-3D LOW + COD DE BARE fiola (1X3 ml) + cod de bare 24 SINGE CONTROL 3 DIFF PT MINDRAY BC3600 NIVEL 2 CBC-3D NORMAL + COD DE BARE fiola(1X3 ml) + cod de bare 24 SINGE CONTROL 3 DIFF PT MINDRAY BC3600 NIVEL 3 CBC-3D HIGH + COD DE BARE fiola(1X3 ml) + cod de bare 24 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: IV. PACHET (LOT) DE SEROLOGIE LATEX-AGLUTINARE
Beschreibung: SLE LATEX-AGLUTINARE+control cutie (1x62 teste) 3 RPR CARBON+control cutie x 100 teste 3 Kit latex TPHA x 100 teste (placi cu godeuri U, diluent colorat, controale) cutie x 100 teste 2 Kit VDRL cardiolipinic+control cutie x 250 teste 15 CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: PACHET (LOT) PACHET IMUNOLOGIE (SER SI MATERII FECALE) PRIN IMUNOCROMATOGRAFIE
Beschreibung: Test rapid tip caseta pentru determinare Ag HBS din ser sau plasma Kit x25 casete 70 Test rapid tip caseta pentru determinare Ac anti-HCV din ser/ plasma sau sange Kit x25 casete 70 Test rapid tip caseta imunocromatografic pentru detectia anticorpilor HIV ½ Kit x 25 casete 70 Test rapid tip caseta pt detectia calitativa a Ag Clostridium difficile GDH + toxina A si B, din materii fecale kit x 25 teste 5 Test rapid tip caseta pt determinarea calitativa a Ac Helicobacter pylori din ser/plasma kit x 25 teste 10 Test rapid tip caseta pt determinarea calitativa a Ag Helicobacter pylori din materii fecale, cu control Kit x 25 casete 30 Teste rapid tip caseta Procalcitonina Kit x 25 casete 50 Test rapid pentru determinarea semicantitativa a microalbuminuriei Kit x 25 casete 4 Test rapid pentru determinarea TSH din ser, plasma Kit x 25 casete 70 Test rapid tip caseta pentru determinarea semicantitativa a Ag specific prostatic PSA din ser Kit x 25 casete 40 Test rapid tip caseta pentru determinarea HAV IgM din sange integral, ser sau plasma kit x 25 teste 5 Test rapid imunocromatografic tip sandwich destinat determinării Ac (IgM, G) anti-sifilis din ser, plasma Kit x 25 casete 20 Test rapid imunocromatografic pentru determinarea hemoragiilor oculte (FOB) din materiile fecale cu control Kit x 10 casete 40 Test rapid detectie sifilis si confirmare Kit x 10 casete 10 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: PACHET(LOT) PACHET DE MICROBIOLOGIE - MEDII
Beschreibung: BULION SIMPLU cutie (1x50x9ml) 2 BULION THIOGLICOLAT (TUBURI 7ml) cutie (1x50x9ml) 2 6 GELOZA SIMPLA Pachet (10 placi) 5 AGAR COLUMBIA CU SANGE Pachet (10 placi) 200 MEDIU MAC CONKEY Pachet (10 placi) 50 AGAR BILA AESCULINA PT ENTEROCOCI (tub 7 ml) Pachet (10 placi)1 80 MEDIU MUELLER-HINTON Pachet (10 placi) 250 MEDIU HEMOCULTURA PT AEROBI, ANAEROBI, MICROAEROFILI (flacon 80ml) Cutie (x 6 flacoane) 5 12 MEDIU SABOURAUD Pachet (10 placi) 70 MEDIU Agar chocolat (turnat in placi) Pachet (10 placi) 12 Mediu cromogen pentru numararea si identificarea microorganismelor din urina Pachet (10 placi) 10 150 Agar Hektoen Pachet (10 placi) 30 MEDIU MUELLER-HINTON cu sange de cal Pachet (10 placi) 12 Bulion cistina-selenit Cutie (50 tuburi x9 ml) 10 Mediu HTM Pachet (10 placi) 10 Ser de identificare Salmonella anti-o OMA 3 ml flac 1 ml 2 Ser de identificare Salmonella anti-o OMB 3 ml flac 1 ml 2 Ser polivalent identificare Shigella FLEXNERI FLAC 2 ML 1 Ser polivalent identificare Shigella BOYDII FLAC 2 ML 1 Ser polivalent identificare Shigella SONNEI FLAC 2 ML 1 Discuri Cefinaza (beta-lactamaza) Cutie 30 discuri 2 Discuri oxidaza Carnet x 50 benzi 3 Discuri x, v, factori de crestere hemophilius Cartus x 50 buc 2 Mediu Chapman agar Pachet (10 placi) 50 Columbia+Aztreonam+Colistin Pachet (10 placi) 10 MEDIU CHROMOGEN CANDIDA PLUS Pachet (10 placi) 8 MEDIU CHROMOGENIC Strep A Pachet (10 placi) 4 MEDIU MCCONKAY CU SORBITOL Pachet (10 placi) 4 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: PACHET(LOT) MICROCOMPRIMATE DE ANTIBIOGRAMA
Beschreibung: MICROCOMPRIMATE AMOXICILINA/AC CLAVULANIC 20/10 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE AMPICILIN SULBACTAM 10/10mcg discuri(1x50) 1 40 MICROCOMPRIMATE CEFTRIAXON 30 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFUROXIM 30 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE GENTAMICIN 10 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE GENTAMICIN 30 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE NORFLOXACIN 10 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE PENICILIN 10 UI discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE PENICILINA 1 UI discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CIPROFLOXACIN 5 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE MEROPENEM 10 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFIXIM 5mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CLARITROMICINA 15mcg discuri(1x50)1 40 MICROCOMPRIMATE CLINDAMICINA 2 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE AMIKACINA 30 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE TRIMETOPRIM-SULFAMETOXAZOL 1,25/23,75 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE OXACILINA 1mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE TEICOPLANIN 30 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE LEVOFLOXACINA 5 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE NITROFURANTOIN 100 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE VANCOMICINA 5 mcg discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE BACITRACIN 0,04 U discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE PIPERACILIN/TAZOBACTAM 30/6mcg discuri(1x50) 1 40 MICROCOMPRIMATE ACID NALIDIXIC 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE AMPICILINA 2 ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE AMPICILINA 10 ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFEPIM 30 ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFOXITIN 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFTAZIDIM 10ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFTAZIDIM/AVIBACTAM 10/4ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CLORAMFENICOL 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFOTAXIM 5ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE DOXICICLINA 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE ERTAPENEM 10ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE FOSFOMICINA/TROMETANOL 200ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE IMIPENEM 10 ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE KANAMICINA 30 ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE TETRACICLINA, TE30, 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE TOBRAMICINA 10ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMAT STREPTOMICINA 300ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE ERITROMICINA 15ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE OPTOCHIN 5ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE NOVOBIOCINA 5ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE LINEZOLID 10ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE MOXIFLOXACIN 5ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFAZOLIN 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFIDEROCOL 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE ACID CLAVULANIC/CEFTAZIDIM 30/10 discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFTIBUTEN 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE PIPERACILIN 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE CEFTAROLIN 5ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE TIGECYCLINE 30ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE AZTREONAM/AVIBACTAM 30/20ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE LEFAMULIN 5 ug discuri(1x50) 10 MICROCOMPRIMATE AZTREONAM 30 ug discuri(1x50) 40 MICROCOMPRIMATE IMIPENEM-RELEBACTAM 10/25ug discuri(1x50) 10 MICROCOMPRIMATE MEROPENEM-VABORBACTAM 20/10ug discuri(1x50) 10 MICROCOMPRIMATE TICARCILIN/ACID CLAVULANIC 75/10mcg discuri(1x50) 10 MICROCOMPRIMATE CEFTOLOZONE-TAZOBACTAM 30/10ug discuri(1x50) 10 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: PACHET(LOT)REACTIVI MICRIBIOLOGIE -TULPINI REFERINTA SI TRUSE IDENTIFICARE
Beschreibung: Truse identificare Enterobacteriaceae kit x 20 teste 40 TULPINI DE REFERINTA STAFILOCOCUS AUREUS ATCC 29213 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA STAFILOCOCCUS AUREUS ATCC 12981/ATCC 25923 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA ESCHERICHIA COLI NCTC 12241/ATCC 25922 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA PSEUDOMONAS AERUGINOSA NCTC 12903/ATCC 27853 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA E. FAECALIS NCTC ATCC 29212 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE ATCC 49619 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA HAEMOPHILUS INFLUENZAE ATCC 49766 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 Tulpini de referinta Candida glabrata ATCC 2001 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 Tulpini de referinta Candida albicans ATCC 10231 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 Tulpini de referinta Candida albicans ATCC 14053 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 Tulpini de referinta Candida parapsilosis ATCC 22019 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA Salmonella typhimurium ATCC 14028 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA Candida albicans ATCC 66027 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA Staphyloccus aureus NTCC 12493 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA Klebsiella pneumoniae ATCC 700603 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA Enterococcus faecalis ATCC 51299 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 TULPINI DE REFERINTA STREPTOCOCCUS Pyogenes ATCC 19615 flacon X 10 comp SAU cutie x 5 anse 2 Trusa latex pentru identificarea streptococilor kit 50 teste 2 Trusa latex pentru identificarea stafilococilor kit 100 teste 5 Trusa identificare biochimica fungi cu antifungigrama kit 20 teste 4 Test rapid ptr detectarea carbapenemazelor OXA-48, KPC, NDM, VIM,si IMP kit 20 teste 3 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: PACHET(LOT)REACTIVI URINI SI CONSUMABILE URISCAN PRO
Beschreibung: STRIPURI URISCAN GEN SEL cutie ( 100 strip) 15 STRIPURI PT CALIBRARE URISCAN cutie ( 100 strip) 1 URINA CONTROL LEVEL 1,2,3 cutie x 3 flacon 12 2 ACR STRIP (microalbumina si creatinina urinara) cutiex 50 stripuri 8 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: PACHET(LOT)REACTIVI HEMATOLOGIE PENTRU DETERMINARE GRUP SANGUIN
Beschreibung: SER ANTI A PT. GRUP SANGVIN flacon (10 ml) 4 SER ANTI B PT. GRUP SANGVIN flacon (10 ml) 4 SER ANTI A B PT. GRUP SANGVIN flacon (10 ml) 4 SER ANTI RH flacon (10 ml) 4 CONTROL NEGATIV ANTI- RH flacon (10 ml) 4 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: PACHET(LOT) REACTIVI SI CONSUMABILE BIOCHIMIE BECKMAN COULTER AU480
Beschreibung: GLUCOZA Cutie R1 4×25ml + R2 4×12.5ml cu cod de bare 2 UREA Cutie R1 4×53 ml +R2 4×53 ml cu cod de bare 2 COLESTEROL Cutie R1 4×22.5 ml cod de bare 2 TRIGLICERIDE Cutie R1 4×50 ml + R2 4x12.5ml cu cod de bare 2 ACID URIC Cutie R1 4×30 ml + R2 4×12.5 ml cu cod de bare 2 TRANSAMINAZE TGP Cutie R1 4×50 ml + R2 4×25 ml cu cod de bare 2 TRANSAMINAZE TGO Cutie R1 4×25 ml + R2 4×25 ml cu cod de bare 2 GAMMA GT Cutie R1 4×40 ml + R2 4×40 ml cu cod de bare 2 FOSFATAZA ALCALINA Cutie R1 4×12 ml + R2 4×12 ml cu cod de bare 2 BILIRUBINA TOTALA Cutie R1 4×15 ml + R2 4×15 ml cu cod de bare 2 BILIRUBINA DIRECTA Cutie R1 4×6 ml + R2 4×6 ml cu cod de bare 2 LDH Cutie R1 4×40 ml + R2 4×20 ml cu cod de bare 2 LDL - COLESTEROL Cutie R1 4×51,3 ml + R2 4×17,1 ml cu cod de bare 2 CK-MB Cutie R1-1 2×22 ml + R1-2 2x4ml + R2 2×6 ml cu cod de bare 2 CREATININ KINAZA - CK (NAC) Cutie R1-1 4×22 ml + R1-2 4x4ml + R2 4×6 ml cu cod de bare 2 AMILAZA Cutie R1 4×40 ml + R2 4×10 ml cu cod de bare 2 FIER Cutie R1 4×15 ml + R2 4×15 ml cu cod de bare 2 HDL COLESTEROL Cutie R1 4x51.3 ml + 4x17.1 ml cod de bare si card inclus 2 MAGNEZIU Cutie R1 4×40 ml cod de bare si card inclus 2 PROTEINE TOTALE Cutie R1 4x25 ml + R2 4x25 ml cod de bare si card inclus 2 CALCIU Cutie R1 4×15 ml cod de bare si card inclus 2 CREATININA Cutie R1 4x51 ml +R2 4x51 ml cu cod de bare 2 CHOLINESTERAZA Cutie R1 4x30 ml +R2 4x6 ml cu cod de bare 2 ANTI STREPTOLIZINA-O (ASO) Cutie R1 4x51 ml + R2 4x7 ml cu cod de bare 2 PROTEINA C REATIVA (CRP) latex Cutie R1 4x30 ml + R2 4x30 ml cu cod de bare 2 FACTOR REUMATOID (RF) latex Cutie R1 4x24 ml + R2 4x8 ml cu cod de bare 2 FERITINA Cutie R1 4x24 ml + R2 4x12 ml cu cod de bare 2 PROTEINA URINARA/CSF Cutie R1 4 x 19 mL, Calibrator 1 x 3 mL 2 Fosfor anorganic Cutie 2x25 ml 2 Albumina serica Cutie 2x25 ml 2 ISE Na/K SELECTIVITY CHECK Flacon 500 ml 2 ISE INTERNAL REFERENCE Flacon 1000ml 2 ISE CLEANING SOLUTION bucata 2 SOLUTIE HCL 1N bucata 2 ISE BUFFER bucata 2 ISE MID STANDARD bucata 2 ISE REFERENCE Flacon 2000ml 2 SOLUTIE SPALARE (WASH) Flacon 2000ml 2 SER MULTICALIBRATOR Flacon 1000ml 2 SER CONTROL N (L1) Flacom 2000ml 2 SER CONTROL P (L2) Cutie(20x5ml) 2 CALIBRATOR PENTRU ISE LOW (ser) Cutie(20x5ml) 2 CALIBRATOR PENTRU ISE HIGH (ser) Cutie(20x5ml) 2 CALIBRATOR HDL-C Flacon 100ml 2 CONTROL HDL/LDL LV1 Flacon 100ml 2 CONTROL HDL/LDL LV2 Cutie (2x3 ml) 2 CALIBRATOR CK-MB Cutie (6x5 ml) 2 SER CONTROL CKMB LV1 Cutie (6x5 ml) 2 SER CONTROL CKMB LV2 Cutie (6x1 ml) 2 CALIBRATOR PENTRU PROTEINA C REACTIVA Cutie (9x2 ml) 2 PROTEINE SERICE MULTICALIBRATOR (ASO, C3, C4, CRP, Ferritina, IgA, IgG, IgM, TRF) MC Cal A) Cutie (9x2 ml) 2 CONTROL PROTEINE SERICE LV1 Cutie (5x2ml) 2 CONTROL PROTEINE SERICE LV2 Cutie (6x2ml) 2 CONTROL PROTEINE SERICE LV3 Cutie (6x5 ml) 2 CALIBRATOR URINA Cutie (6x5 ml) 2 CONTROL URINA LV1 Cutie (6x5 ml) 2 CONTROL URINA LV2 Cutie (6x8 ml) 2 CALIBRATOR PENTRU RF LATEX Cutie (12x10 ml) 2 LIH (solutie pentru determinarea indicilor serici) Cutie (12x10 ml) 2 LDL- COLESTEROL CALIBRATOR Cutie (5x1ml) 2 SAMPLE CUPS 3ML (500 BUC/punga) Cutie (R1 16X48 ml) 2 LAMPA HALOGEN Cutie (2x1ml) 2 FLACOANE 15ML(20 buc/kit) punga 2 FLACOANE 30ML(20 buc/kit) bucata 2 FLACOANE 60ML(20 buc/kit) kit 2 ISE STANDARD (LOW) URINA kit 2 ISE STANDARD (HIGH) URINA kit 2 LIPAZA Flacon 100ml 2 SOLUTIE DE CURATARE PENTRU LIPAZA Flacon 100ml 2 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: PACHET(LOT) REACTIVI MICROSCAN WA40
Beschreibung: NEG BP COMBO 49 20 paneluri/cutie 10 NEG COMBO 53 20 paneluri/cutie 10 NEG MDR MIC 1 20 paneluri/cutie 10 POS BP COMBO 48 20 paneluri/cutie 6 MICROSTREP PLUS 6 20 paneluri/cutie 6 Mueller Hinton Broth 10 x 25 ml 18 NEG NF COMBO 71 20 paneluri/cutie 6 Inoculators-D for conventional panels 240 bucati/cutie 6 Mineral oil for WalkAway® system 250 ml 6 Sterile inoculum water 60 x 3 ml 15 Inoculum water (with pluronic) 60 x 25 ml 15 Tray Lids 240 bucati/cutie 6 Barcode Label Paper 4x0.43 rola 2 Alpha-Naphthol, (VP 2) 30 ml 6 Potassium Hydroxide, (VP 1) 30 ml 6 Sulfanilic Acid, (NIT 1) 30 ml 6 N-N-Dimethyl-Alpha-Naphthylamine,(NIT 2) 30 ml 6 Peptidase reagent, (PEP) 30 ml 6 Kovac's reagent, (IND) 30 ml 6 Ferric-III-Chloride 10%, (TDA) 30 ml 6 Inoculum Saline solution 60 x 3 ml 3 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU ANALIZORUL EPOC pentru gaze
Beschreibung: Caseta de senzori CUTIE X 50 TESTE 12 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU APARATUL DE ELECTROFOREZA MINIPHOR TS
Beschreibung: Serum protein kit 200 test 6 Serum protein control normal BUC 10 Serum protein control abnormal BUC 10 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE BIOCHIMIE MINDRAY-BS 300
Beschreibung: GLUCOZA Cutie 4×40ml + 2×20ml cod de bare si card inclus 8 UREE Cutie 6×40 ml + 2×32 ml cod de bare si card inclus 8 COLESTEROL Cutie 6×40 ml cod de bare si card inclus 8 TRIGLICERIDE Cutie 6×40 ml cod de bare si card inclus 8 ACID URIC Cutie 6×40 ml + 2×32 ml cod de bare si card inclus 8 TRANSAMINAZE TGP Cutie 6×40 ml + 2×32 ml cod de bare si card inclus 8 TRANSAMINAZE TGO Cutie 6×40 ml + 2×32 ml cod de bare si card inclus 8 GAMMA GT Cutie 6×40 ml + 2×32 ml cod de bare si card inclus 8 FOSFATAZA ALCALINA Cutie 6×40 ml + 2×32 ml card inclus 8 BILIRUBINA TOTALA Cutie 4×38 ml + 2×20 ml cod de bare si card inclus 8 BILIRUBINA DIRECTA Cutie 4×38 ml + 2×20 ml cod de bare si card inclus 8 LDH Cutie 6×40 ml + 2×32 ml card cod de bare si inclus 8 CK MB Cutie 4×38 ml + 2×20 ml cod de bare si card inclus 8 CREATININ KINAZA - CK Cutie 4×38 ml + 2×20 ml card cod de bare si inclus 6 AMILAZE Cutie 4×20 ml + 2×10 ml card cod de bare si inclus 6 FIER (calibrator si control inclus) Cutie 4 x 40 ml + 2 x 16 ml cod de bare si card inclus 8 HDL COLESTEROL Cutie 4x42 ml + 4x16 ml cod de bare si card inclus 6 MAGNEZIU Cutie 6×40 ml cod de bare si card inclus 6 PROTEINE TOTALE Cutie 6×40 ml cod de bare si card inclus 8 CALCIU Cutie 6×40 ml cod de bare si card inclus 8 CREATININA Cutie 4x40 ml + 4x40 ml cod de bare si card inclus 8 SER MULTICALIBRATOR Cutie(20x3ml) 4 SER CONTROL N (L1) Cutie(20x5ml) 6 SER CONTROL P (L2) Cutie(20x5ml) 6 CALIBRATOR LIPIDE Cutie (5x1 ml) 4 CALIBRATOR CK-MB Cutie (3x1 ml) 4 CONTROL LIPIDE N Cutie (6x3 ml) 4 SER CONTROL N CKMB Cutie (4× 3mL) 4 SEGMENT CUVETE (10 cuvete/segment) 1000 BUC/CUTIE Cutie (10 cuvete/segment 1000 buc) 6 SOLUTIE TENSIOACTIVA PT. APA DISTILATA Cutie (2x50ml) 4 SOLUTIE CONCENTRATA PT. SPALARE CUVE POZ 45. CD 80 Detergent Cutie (1x 1000mll) 4 LAMPA HALOGEN 50W PT BS 300 Bucata 2 SAMPLE CUPS 0.5ml (1000 BUC) Punga 8 SAMPLE CUPS 2 ml (1000 BUC) Punga 8 CHOLINESTERAZA Cutie 4x40ml+2x16ml + Calibrator control 1x3 ml , 1x5 ml 2 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: PACHET REACTIVI ANALIZOR HEMATOLOGIE MINDRAY BC 6200
Beschreibung: DS DILUENT(20L) CUTIE 20L 80 M6-LD LYSE(1000ML) FLACON 1L 67 M6-FD DYE(12ML) FLACON 12ML 67 M6-LN LYSE(1000ML) FLACON 1L 68 M6LH LYSE(1000ML) FLACON 1L 32 M6 FN DYE (12ML) FLACON 12ML 68 M6-FR DYE(12ML) FLACON 12ML 14 M6-DR DILUENT (1000ML) FLACON 1L 14 PROBE CLEANSER(50ML) FLACON 50ML 100 CONTROL 6D+NRBC L (4.5ML) FIOLA 4.5ML 36 CONTROL 6D+NRBC N (4,5ML) FIOLA 4.5ML 36 CONTROL 6D+NRBC H (4,5ML) FIOLA 4.5 ML2 36 CONTROL RETIC L (4.5ML) FIOLA 4.5ML 24 CONTROL RETIC N (4,5ML) FIOLA 4.5ML 24 CONTROL RETIC H (4,5ML) FIOLA 4.5 ML 24 CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: XVII.PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE HEMOGLOBINA GLICOZILATA - MINDRAY H50P
Beschreibung: Eluent A Cutie 4 x 900 ml 3 Eluent B Cutie 2 x 100 ml 6 Hemolysis solution (hemolizant) cutie 3 x 2 L 4 Hemoglobin A1c Calibrators 2 x 2ml 2 Control HbA1c level 1 si level 2 2 x 2 ml 25 Coloana analitica buc (5000 teste) 2 Filtru buc 2 CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE IMUNOLOGIE MAGLUMI 800 SNIBE
Beschreibung: Maglumi TSH (CLIA) KITx100TESTE 5 Maglumi FT4 (CLIA) KITx100TESTE 5 Maglumi Anti-TPO (CLIA) KITx100TESTE 5 Maglumi Total PSA (CLIA) KITx100TESTE 5 Maglumi Vitamina B12 (CLIA) KITx100TESTE 5 Maglumi 25-OH Vitamin D (CLIA) KITx100TESTE 5 CONTROL UNIVERSAL MAGLUMI - 3 NIVELE 3x5 ml 6 MAGLUMI STARTER 1+2 BOX 2x230 ml 6 MAGLUMI WASH CONCENTRATE BOX 1x714 ml 6 MAGLUMI REACTION MODULES BOX 6x64 buc 10 MAGLUMI LIGHT CHECK BOX 5x2 ml 2 SYSTEM TUBING CLEANING SOLUTION BOX 1x500 ml 2 MAGLUMI WASTE BAG BOX 50BUC 2 MAGLUMI Reagent Seal (7 positions) buc 5 MAGLUMI Reagent Seal (6 positions) buc 5 MAGLUMI Folati (CLIA) KIT x 50TESTE 5 CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: XIX. PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE LINIE AUTOMATA DE BIOCHIMIE Mindray (BS620M)
Beschreibung: Alanine Aminotransferase Cutie R1 6 x 40ml + R2 2 x 32ml cu cod de bare 12 Aspartate Aminotransferase Cutie R1 6 x 40 ml +R2 2 x 32 ml cu cod de bare 12 Alkaline phosphatase Cutie R1 6×40 ml + R2 2 x 32 ml cu cod de bare 12 Gamma-GlutamIltransferase Cutie R1 6 x 40 ml + R2 2 x 32ml cu cod de bare 12 Lactate Dehydrogenase Cutie R1 6 x 40 ml + R2 2 x 32 ml cu cod de bare 12 Total Cholesterol Cutie R1 6 x 40 ml cu cod de bare 12 Triglycerides Cutie R1 6 x 40 ml cu cod de bare 12 Total Protein Cutie R1 6 x 40 ml cu cod de bare 12 Urea Kit Cutie R1 6 x 40 ml + R2 2 x 32 ml cu cod de bare 18 Calcium Kit Cutie R1 6 x 40 ml cu cod de bare 16 Creatinine-S Cutie R1 4×40ml + R2 4×28 ml cu cod de bare 21 Creatine Kinase Kit Cutie R1 4×38 ml + R2 2×20 ml cu cod de bare 12 Creatine Kinase-MB Kit Cutie R1 4×38ml+R2 2 x 20ml cu cod de bare 12 Glucose Kit (HK) Cutie R1-4 x 40 ml + R2 2×40 ml cu cod de bare 14 Magnesium Kit Cutie R1 6 x 40 ml cu cod de bare 21 HDL-Cholesterol Kit Cutie R1 4×40 ml + R2 2 x 28 ml cu cod de bare 12 LDL-Cholesterol Kit Cutie R1 4×40 ml + R2 2 x 28 ml cu cod de bare 12 C-Reactive Protein Kit Cutie R1 1 x 40 ml + 1 x 10 ml cod de bare si card inclus 40 a-Amylase Kit Cutie R1 4×20 ml + R2 2 x 10 mlcod de bare si card inclus 12 Uric Acid Kit Cutie R1 6 x 40 ml + R2 2 x 32 ml cod de bare si card inclus 12 Bilirubin Total Kit (DSA) Cutie R1 4×32 ml + R2 4 x 8 ml cod de bare si card inclus 12 Bilirubin Direct Kit (DSA) Cutie R1 4x32 ml +R2 4x8 ml cu cod de bare 12 Cholinesterase Cutie R1 4x40 ml +R2 2x16 ml cu cod de bare 12 Lipase Kit Cutie R1 1 x 4 ml ml + R2 1 x 10 ml cu cod de bare 12 Iron (C) Cutie R1 4x40 ml + R2 4x30 + 1 x 1,5 ml ml cu cod de bare 14 Ferritin (C ) Cutie R1 1 x 12 ml + R2 1 x 7 ml cu cod de bare 28 Rheumatoid Factor II Cutie R1 2 x 40 ml + R2 2 x 11 ml cu cod de bare 14 Antistreptolysin O (C ) II Cutie R1 2 x 40 mL + 2 x 40 ml cu cod de bare 14 Total Protein urine/CSF Kit (C ) Cutie R1 3 x 18 ml cod de bare 12 Lipids Calibrator Cutie 5 x 1 ml 9 Specific Proteins Calibrator Cutie 5 x 1 ml 12 CK-MB Calibrator Cutie 3 x 1 ml 6 Multi Sera Calibrator Cutie 10 x 3 ml 20 RF Calibrator Cutie 5 x 0.5 ml 6 ASO/CRP/RF Triple Control Cutie 3x1 ml + 3x1 ml 6 ClinChem Multi Control (level 1) Cutie 6 x 5 ml 10 ClinChem Multi Control (level 2) Cutie 6 x 5 ml 10 TPUC Control Cutie 1x1 ml + 1x1 ml 8 CD80 Detergent Cutie 6 x 2 L 10 Omni CORE Level 1 Cutie 6 x 5 ml 14 Omni CORE Level 2 Cutie 6 x 5 ml 14 Omni CORE Level 3 Cutie 6 x 5 ml 14 URICHEM TRAK L1 MAS Flacon 15 ml 12 URICHEM TRAK L2 MAS Flacon 15 ml 12 ISE Reagent Pack Cutie 1 x 460 ml + 1 x 360 ml 14 Na Cleaning Solution Flacon 15 ml 10 ISE Cleaning Solution Flacon 50 ml 12 SAMPLE CUP 2 mL Cutie (1000 bucati/cutie) 16 Lampa halogen bucata 5 Electrod CL bucata 2 Electrod de referinta bucata 2 Electord Na bucata 2 Electrod K bucata 2 Cleaner A ( acid ) Cutie 4 x 60 ml 4 Transferrin (C ) Cutie R1 1 x 32 ml + R2 1 x 5 ml cu cod de bare 4 Bicarbonates (CO2) (C) Cutie R1 4 x 20 ml 4 Phosphorus Kit Cutie R1 6 x 40 ml 6 Microalbumin (C ) Cutie R1 3 x 36 ml + R2 1 x 20 ml cu cod de bare 6 Control bicarbonat si TBA Cutie low 3 x 5 ml + high 3 x 5 ml 5 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: XX. PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE LINIE AUTOMATA DE IMUNOLOGIE CL2600i
Beschreibung: Omni IMMUNE PRO Level 1 Cutie (6x5 ml) 16 Omni IMMUNE PRO Level 2 Cutie (6x5 ml) 16 Omni IMMUNE PRO Level 3 Cutie (6x1 ml) 16 FT4 Cutie 2 x 50 teste 15 Thyroid-Stimulating Hormone (TSH) Cutie 2 x 50 teste 15 Total Prostate Specific Antigen (TPSA) Cutie 2 x 50 teste 15 Anti-TPO Cutie 2 x 50 teste 12 Vitamina B12 Cutie 2 x 50 teste 10 Folat Cutie 1 x 50 teste 16 VD-T II Cutie 2 x 50 teste 15 Insulina Cutie 2 x 50 teste 9 Sample Diluent Cutie 2 x 30 ml 6 FT4 Calibrator Cutie 3 x 2 ml 6 TSH Calibrator Cutie 3 x 2 ml 6 TPSA Calibrator Cutie 3 x 2 ml 6 Wash buffer Cutie 10 L 30 Anti-TPO Calibrator Cutie 3 x 2 ml 6 Insulin Calibrator Cutie 3 x 2 ml 6 25-OH-Vitamin D Calibrator Cutie 3 x 2 ml 6 Folat Calibrator Cutie 3 x 2 ml 6 Vitamin B12 Calibrator Cutie 3 x 2 ml 6 Substrate solution Cutie 4 x 75 ml 25 Dopuri Picuratoare 100 bucati 6 Probe cleanser Cutie 1 x 50 ml 10 Cuvette pentru imunologie Cutie 5000 bucati 12 conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE IMUNOFLUORESCENTA VIM3000
Beschreibung: SProcalcitonina 25 teste/cutie 10 NT-pro-BNP 25 teste/cutie 50 Mioglobina 25 teste/cutie 3 Troponina I 25 teste/cutie 5 D Dimer 25 teste/cutie 25 Troponina I/CK-MB/Mioglobina 25 teste/cutie 10 Hemoragii oculte 25 teste/cutie 5
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: PACHET REACTIVI URINI SI CONSUMABILE - Labumat 2/Urised 3 Pro
Beschreibung: STRIPURI urina 12 parametri 150 strip/cutie 90 Tuburi de urina 12 ml 1000 buc/cutie 15 Control de urina 2 nivele (4x 120 ml/cut) 12 CUVETTE ptr sediment 12x50 buc/cutie 20 (600 buc/cut) conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 22