2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżowej
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje zakup fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego na podwoziu z napędem 4x4 dla potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżowej o minimalnych parametrach i wyposażeniu opisanych w załączniku nr 1 do niniejszej specyfikacji. 1 Wymagany okres gwarancji na dostarczany pojazd wynosi nie mniej niż 12 miesięcy, z zastrzeżeniem, że Wykonawcy mogą udzielić Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżowej dłuższej gwarancji. Gwarancja jakości rozpoczyna bieg w dniu odbioru i przejęcia pojazdu lub odbioru sprzętu przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krzyżowej, co zostanie poświadczone podpisaniem (bez uwag) protokołu odbioru. 2 Dostarczony pojazd będzie objęty minimum 24 miesięcznym okresem rękojmi za wady, z zastrzeżeniem, że Wykonawcy mogą udzielić Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżowej dłuższej rękojmi, którego bieg rozpoczyna się w dniu odbioru i przejęcia pojazdu lub odbioru sprzętu przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krzyżowej co zostanie poświadczone podpisaniem (bez uwag) protokołu odbioru. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 3 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy. 3 Gwarancja na wyposażenie (sprzęt ruchomy) dostarczony warz z pojazdem – minimum 12 miesięcy. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych w sytuacji, gdyby w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: IF. 271.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający stosuje skrócony termin składania ofert zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34113000 Fahrzeuge mit Allradantrieb
5. Los
Los: LOT-0001