656541-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare, instalare si punere in functiune echipamente medicale
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare, instalare si punere in functiune echipamente medicale
Beschreibung: Contract de achizitie“Furnizare, instalare si punere in functiune echipamente medicale" Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor cf OUG 107/2017 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Interne Kennung: 5002142_2026_PAAPD1634429
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Echipament mobil de imagistica prin rezonanta magnetica
Beschreibung: Natura si cantitatea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111610 Magnet-Resonanz-Anlage
Los: LOT-0002
Titel: Sistem de tratare a tumorilor canceroase sub ghidaj ecografic prin electroporare reversibila
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Posta Pneumatica
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231510 Arbeiten für Druckluftleitungen für die Postverteilung
Los: LOT-0004
Titel: Aparat de radiologie cu Brat C
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111720 Angiografie-Ausrüstung
Los: LOT-0005
Titel: Echipament Spect-CT
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Aparat de sterilizare cu plasma
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
Los: LOT-0007
Titel: Angiograf biplan cu accesorii
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Microscop operator cu sistem video, vizualizare pol posterior si post 2 integrat
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Centrifuga de laborator
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42931100 Laborzentrifugen und Zubehör
Los: LOT-0010
Titel: Sterilizator Cu Abur Rapid 60 Litri Cu 2 Usi
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33191100 Sterilisationsapparate
Los: LOT-0011
Titel: Platforma automata de colorare imunohistochimica
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Dermatom
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Lampa scialitica
Interne Kennung: 13