656550-2026 - Wettbewerb
Finnland – Bauarbeiten – Lempäälän Uuden Jäteaseman rakennusurakka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lempäälän Uuden Jäteaseman rakennusurakka
Beschreibung: Rakennuskohteena on Lempäälään rakennettava uusi jäteasema. Kohdetta varten on olemassa tontti osoitteessa Kalliokummuntie 16, Lempäälä. Hankinta toteutetaan tämän tarjouspyynnön mukaisena kokonaishintaurakkana, tehtyjen suunnitelmien mukaisesti.
Interne Kennung: 628924
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnan alustava aikataulu on esitetty alla. Tilaaja pidättää oikeuden aikataulumuutoksiin. Urakan laskenta-aika 21.09.2026 - 22.10.2026 Hankintapäätös ja odotusaika 8.11.2026 - 22.11.2026 Selonottokeskustelu (tekninen) 23.11.2026 Urakkasopimus 1.12.2026 Rakennustyöt alkavat 01.12.2026 Rakennustyöt valmistuvat 29.2.2028 Hankkeen kokonaistoimitusaika 01.12.2026 – 29.2.2028 (15 kk)
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000