656607-2026 - Ergebnis
Finnland – Arzneimittel – KESKEYTYSILMOITUS Radioaktiiviset lääkkeet 2
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: KESKEYTYSILMOITUS Radioaktiiviset lääkkeet 2
Beschreibung: Yhteishankinnan kohteena ovat radioaktiiviset lääkkeet Pohjois-Savon hyvinvointialueen yhteistyöalueelle (YTA). Tilaajina ovat Pohjois-Savon hyvinvointialue (Pshva), Etelä-Savon hyvinvointialue (Eloisa), Pohjois-Karjalan hyvinvointialue (Siun sote) sekä Keski-Suomen hyvinvointialue (Hyvaks) Hankinnan kohteena ovat isotooppilääketieteen tarvitsemat TC-kitit: MAA Albumiiniaggregaatti, partikkelikoko: 10-100 um ja MIBI tai vastaavat valmisteet. Tämä kilpailutus sisältää tuotteita, johon ensimmäisellä kilpailutus kierroksella "557042 Radioaktiiviset lääkkeet" ei saatu tarjouksia. Suunniteltu sopimuskauden tyyppi: määräaikainen neljä (4) vuotta ja tämän jälkeen toistaiseksi voimassaoleva. Sopimukset alkavat allekirjoituksista. Sopimuskauden arvioitu alkamisajankohta 8-9/2026.
Interne Kennung: 609793
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. MAA Albumiiniaggregaatti
Beschreibung: 1. MAA Albumiiniaggregaatti
Interne Kennung: 1.-0
Los: LOT-0002
Titel: 2. MIBI tai vastaava
Beschreibung: 2. MIBI tai vastaava
Interne Kennung: 2.-1