See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Suorahankintapäätös, PSHVA-2218-2025, Rintatuumorin SCOUT-merkkauslaite vuokralle ja tarvikkeet, Plastiikkakirurgian ja ihotautien osasto 141681
Beschreibung: Hankitaan rintatuumorin SCOUT-merkkauslaite vuokralle kahden vuoden ajalle (SCOUT – konsoli, REF: SSC-01), laitteeseen kuuluvat käsikappaleet ja tarvikkeet (1 kpl Käsikappale Scout Surgial Guide) ja reflektorit/esiladatut neulat. Laitteisto tarvitaan rintasyövän neoadjuvanttihoitojen tuumorimerkkauksen toteuttamiseen tutkaperusteisella tekniikalla, joka minimoi MRI-artefaktat ja mahdollistaa hoitoprosessin läpiviennin yhdellä merkkauksella, joka voidaan toteuttaa ultraääni- tai mammografia- ohjauksessa. Markkinaselvityksen perusteella (tieteelliset julkaisut ja muu tiedon haku, moniammatillisen asiantuntijaryhmän kuuleminen) ei ole saatavilla toista tutka -teknologiaan perustuvaa laitteistoa.
Interne Kennung: 2499/02.08.01/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-056265-LOT-0001