656750-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen im Elektrobereich – Tekniska konsulter - elkonsult Process/Industri
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tekniska konsulter - elkonsult Process/Industri
Beschreibung: Upphandlingen avser att teckna ett ramavtal med flera leverantörer för att tillgodose stadens behov av tekniska konsulter, elkonsulter inom process och industri.
Interne Kennung: N050U26-29
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Tekniska konsulter - elkonsult Process/Industri
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: N050U26-29
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71314100 Electrical services
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71300000 Engineering services
5. Lot
Lot: LOT-0001
656750-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster på elområdet – Tekniska konsulter - elkonsult Process/Industri
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: N050U26-29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314100 Tjänster på elområdet
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001